YÖK, üniversitelerin 2019 yılı karnelerini dağıttı « Bingöl Güncel.tv

1 Mart 2021 - 09:59

YÖK, üniversitelerin 2019 yılı karnelerini dağıttı

YÖK, üniversitelerin “2019 Yılı Üniversite İzleme Kriterlerini” baz alarak sıralama yaptı. 125 devlet üniversitesinin yer aldığı sıralamada, Bingöl Üniversitesi belirli alanlarda büyük başarı sağladı.

YÖK, üniversitelerin 2019 yılı karnelerini dağıttı
Son Güncelleme :

22 Ocak 2021 - 20:46

Bu Haber 55 Kez Okundu

YÖK; Eğitim ve Öğretim, Araştırma-Geliştirme, Proje ve Yayın, Uluslararasılaşma, Bütçe ve Finansman, Topluma Hizmet ve Sosyal Sorumluluk başlıkları altında devlet üniversitelerinin 2019 yılında yapmış olduğu faaliyetler üzerinde sıralama yaptı.

125 devlet üniversitenin yer aldığı listede Bingöl Üniversitesi SCI, SCIExpanded, SSCI, AHCI endeksli dergilerde yayımlanmış öğretim elemanı başına düşen yayın sayısı sıralamasında 13, ulusal hakemli dergilerde yayımlanmış öğretim elemanı başına düşen yayın sayısı sıralamasında 16, üniversitenin sağladığı eğitim burslarından faydalanan öğrenci oranı sıralamasında 19, üniversite adresli bilimsel yayınlara açık erişim oranı sıralamasında 24. ve üniversite kütüphanesinde öğrenci başına düşen basılı kitap sayısı sıralamasında 39. sırada yer alarak büyük başarı sağladı.

 “Hiçbir Başarı Tesadüf Değildir”

Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, “Üniversitemizin yapmış olduğu başarılar tesadüf değildir. Bu başarılar yoğun çalışmalar neticesinde elde edilmiştir. Hep birlikte üniversitemizi daha ileriye taşıma gayreti içindeyiz. Gelinen noktada da çok iyi durumda olduğumuzu söyleyebiliriz. Zayıf olduğumuz noktaları da en kısa zamanda iyileştirerek daha iyiye doğru yolumuza devam edeceğiz. Çeşitli alanlarda sağlamış olduğumuz bu güzel başarıda emeği ve katkısı olan bütün öğretim elemanımıza ve idari personelimize ayrı ayrı teşekkür ederim. Her geçen yıl başarı çıtasını yükselterek eğitim-öğretim hayatına devam eden üniversitemiz, bölgesel kalkınmaya da öncelik vererek ülkemize ve bölgeye dokunacak çalışmalarla daha da ivme kazandırmaya devam edecektir” dedi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.