Engelsiz Filmler Festivali 2024 İzleyicilerle Buluşmaya Devam Ediyor
483 okunma

Engelsiz Filmler Festivali 2024 İzleyicilerle Buluşmaya Devam Ediyor

Puruli Kültür Sanat tarafından "Bir arada film izlemek mümkün" sloganıyla on iki yıldır düzenlenen Engelsiz Filmler Festivali, bu yıl da çeşitli filmler ve etkinliklerle izleyicilerle buluşuyor.

ABONE OL
Haziran 10, 2024 16:59
Engelsiz Filmler Festivali 2024 İzleyicilerle Buluşmaya Devam Ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Festival kapsamında “Toprağın Şarkıları”, “İmparatorluk”, “…Kadın”, “32 Ses”, “Bir Ailenin Kısa Hikâyesi”, “Ölüm Yaşayanların Sorunudur” ve kısa film yarışmasındaki filmler Paribu Cineverse ANKAmall’de gösteriliyor. Ayrıca, Jørgen Leth’in yönettiği “Cehennemde Bir Pazar” ve “Yıldızlar ve Su Taşıyıcıları” filmleri de Goethe-Institut’ta izleyiciyle buluştu.

Festival 13 Haziran’a kadar Ankara’da Paribu Cineverse ANKAmall ve Goethe-Institut salonlarında devam edecek. Paribu Cineverse ANKAmall gösterimleri için biletler biletinial.com üzerinden 50 TL’ye alınabilirken, Goethe-Institut’taki tüm gösterim ve etkinlikler ücretsiz olacak.

Festival Etkinlikleri Başladı

7 Haziran’da başlayan Engelsiz Filmler Festivali, 9-12 yaş aralığındaki çocuklar için Stop Motion Animasyon Atölyesi ve Ayla Algan anısına “Karanlıkta Uyananlar” filminin özel gösterimi ile başladı. Atölye, canlandırma sanatçısı Deniz Öcal tarafından yürütüldü ve katılımcılar 8 animasyon film üretti. “Karanlıkta Uyananlar” filmi, 9 Haziran’da Mülkiyeliler Birliği bahçesinde erişilebilir olarak gösterildi. Gösterim öncesinde Ali Karadoğan ve Emrah Özen, film hakkında bir sunum yaptı.

Festivalde Bu Yıl 41 Film Yer Alıyor

Bu yıl 41 filmin gösterileceği Engelsiz Filmler Festivali’nde Ulusal Uzun Film Yarışması, Kısa Film Yarışması, Parmak İzi, Kaleydoskop, Oditoryum ve Çocuklar İçin gibi bölümler yer alıyor. Festival programı ve gösterim takvimi hakkında detaylı bilgi için engelsizfestival.com ziyaret edilebilir.

Ödüller 13 Haziran’da Sahiplerini Bulacak

Ulusal Uzun Film Yarışması’nda jüri, En İyi Yönetmen ve Jüri ödüllerini belirlerken, Seyirci Özel Ödülü izleyicilerin oylarıyla belirlenecek. Kısa Film Yarışması’nda ise En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Senaryo ödülleri sahiplerini bulacak. Ödüller, 13 Haziran’da Goethe-Institut’ta düzenlenecek törenle sahiplerine verilecek.

Erişilebilir Gösterimler ve Etkinlikler

Festivaldeki tüm filmler sesli betimleme ve ayrıntılı altyazı ile erişilebilir olacak. Gösterimlerin ardından yapılan söyleşiler, atölye ve ödül töreninde işaret dili tercümesi sağlanacak. Filmler, Turkcell Hayal Ortağım uygulaması üzerinden de sesli betimlemeli olarak takip edilebilecek.

Destekçilerimize Teşekkürler

Engelsiz Filmler Festivali 2024, Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Danimarka Büyükelçiliği, Goethe-Institut, Norveç Büyükelçiliği, İsveç Büyükelçiliği, Belçika Büyükelçiliği ve diğer destekçilerin katkılarıyla gerçekleşiyor. [BGHA]

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.