336 okunma

Öğrencilere “Evlilik Öncesi Eğitim” Semineri Verildi

Bingöl Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından, üniversite öğrencilerine yönelik “Evlilik Öncesi Eğitim” semineri düzenlendi.

ABONE OL
Aralık 8, 2022 20:42
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Aile ve Toplum Hizmetleri Birimi personelleri Sosyal Çalışmacı Derya Akar ve Psikolog Hasan Kızılboğa tarafından, üniversitesi ile yapılan görüşmeler sonucunda 9 Fakülte, 4 Meslek Yüksek Okulunda toplamda 700 öğrenciye eğitim verildi.

Bingöl Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından 2016 yılında başlatılan “Evlilik Öncesi Eğitim” Programı ile evlilik çağına gelmiş ve aile kurmak amacıyla bir araya gelen çiftlerin evlilik hayatına hazırlanmaları amaçlanıyor.

Seminerde katılımcılara “Hayat Arkadaşımı Nasıl Seçebilirim?”, “Evlilikte İletişim ve Yaşam Becerileri”, “Evlilik ve Sağlık”, “Aile Hukuku” konularında eğitim verildi.

Bingöl Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Aydın Polat, Evlilik öncesi eğitimlerin ailelerde sorun çözme becerilerinin arttıracağını, aile olmanın, yuva kurmanın sorumluluklarını ortaya koyması açısından önemli olduğunu vurguladı.

Polat, Sosyal Hizmet Merkezleri tarafından vatandaşa yönelik eğitim hizmetlerinin olduğunu ayrıca bireysel danışmanlık, çift danışmanlığı ve boşanma süreci danışmanlık hizmetlerinin de ücretsiz olarak sağlandığı belirtti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.