13 İlde Büyük Uyuşturucu Operasyonu: 83 Zehir Taciri Yakalandı

Bingöl Güncel TV-Bingöl Haber –

BİNGÖL GÜNCEL TV – İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, aralarında Bingöl’ün de bulunduğu 13 ilde geniş çaplı bir uyuşturucu operasyonu gerçekleştirildiğini duyurdu. “NARKOÇELİK-24” adı verilen operasyon, Jandarma Genel Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde, Cumhuriyet Başsavcılıkları ve İl Jandarma Komutanlıkları işbirliğiyle düzenlendi.

Operasyon kapsamında uyuşturucu madde imalatçıları ve sokak satıcılarına yönelik geniş çaplı bir baskın gerçekleştirildi. Operasyonlar sırasında 911 kg uyuşturucu madde, 10 milyon 995 bin kök kenevir ve kök skunk ile 13 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi. 83 zehir taciri ve sokak satıcısı yakalanırken, bunlardan 28’i tutuklandı, 17’sine adli kontrol kararı verildi ve 5 kişinin işlemleri devam ediyor.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyonun ardından yaptığı açıklamada, “Ülkemizi zehir tacirlerinden ve sokak satıcılarından temizlemeye kararlıyız. Aydınlık geleceğimiz olan gençlerimizi zehirlemelerine asla izin vermeyeceğiz!” ifadeleriyle kararlılığını vurguladı.

Operasyonun Detayları ve İller Bazında Sonuçlar

Diyarbakır: İl Jandarma Komutanlığınca yapılan arazi operasyonunda, 494 kg esrar ile 10 milyon 202 bin kök kenevir ve kök skunk ele geçirildi. 2 zehir taciri tutuklandı.

Antalya: 11 kg skunk, 92,5 kg eroin ve 36 kg esrar ele geçirildi. 18 zehir taciri yakalandı, 8’i tutuklandı, 10’u hakkında adli kontrol kararı verildi.

Adıyaman: 22,5 kg esrar ve 5 bin 726 adet kök kenevir ele geçirildi. 1 zehir taciri tutuklandı.

İstanbul: 4 kg likit esrar ele geçirildi. 3 zehir taciri tutuklandı.

Kırklareli: 795 bin adet kök kenevir ve kök skunk ele geçirildi. 1 zehir tacirinin adli işlemleri sürüyor.

Ağrı: 10 kg metamfetamin ve 13 bin 180 adet uyuşturucu hap ele geçirildi. 2 zehir taciri tutuklandı.

Bingöl: İl Jandarma Komutanlığınca yapılan arazi operasyonunda, 200 kg toz esrar ele geçirildi.

Erzurum: Muhtelif miktarlarda uyuşturucu madde ve uyuşturucu hap ele geçirildi. 11 sokak satıcısı yakalandı, 5’i tutuklandı, 1’i hakkında adli kontrol kararı verildi.

Aydın: Muhtelif miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi. 38 sokak satıcısı yakalandı, 4’ü tutuklandı, 6’sı hakkında adli kontrol kararı verildi.

Ankara: 2 kg skunk ve muhtelif miktarda kök skunk ele geçirildi. 2 zehir taciri tutuklandı.

Van: 35,5 kg metamfetamin ele geçirildi.

Mersin: 4 kg bonzai ve muhtelif miktarda uyuşturucu hap ele geçirildi. 1 zehir taciri tutuklandı.

Gaziantep: Muhtelif miktarda metamfetamin, kubar esrar ve eroin ele geçirildi. 4 zehir tacirinin adli işlemleri sürüyor. [BGHA]

13 İlde Büyük Uyuşturucu Operasyonu: 83 Zehir Taciri Yakalandı yazısı ilk önce Bingöl Güncel TV üzerinde ortaya çıktı. Bingöl Güncel TV – Medyanın Yerel Gücü

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.