360 okunma

20 Milyon Dolarlık Yatırım İptal Edildi!

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde yaklaşık bin kişinin istihdam edileceği 20 milyon dolarlık yatırım iptal edildi.

ABONE OL
Ekim 25, 2022 05:45
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Karlıova ilçesinde yaklaşık bin kişinin çalışabileceği 20 Milyon dolar değerinde yapılması planlanan tarımsal hayvancılığa dayalı entegre tesislerinin iptal edilmesinden dolayı Karlıova Belediye Başkanı Veysi Bingöl basın açıklamasında bulundu.

Bingöl yaptığı açıklamada, “Son günlerde gerek sosyal medya platformlarında gerek halk arasında konuşulan bir mevzuyu aydınlığa kavuşturmak ve vatandaşlarımızı bilgilendirmek amacıyla böyle bir açıklama gereğini duyduk.

Karlıova Belediye Başkanlığı’na halkımızın tercihleri ile seçildiğimiz gün itibari ile ilçemizin analizini ekip olarak yaptıktan sonra alt yapı, üst yapı, çevre düzeni, istihdam, sosyal ve kültürel faaliyetler konusunda çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

2022 yılı mücavir alanlarımız içerisinde olup imar planlarımıza dâhil edilmek üzere yapılan çalışmalar doğrultusunda ilçemizin kuzeybatısında bulunan aynı zamanda ilçe merkezinin kuzeydeki yolunu ve içme suyu isale hatları ile içme su depolarının bulunduğu alanı imara dâhil etmek için gerekli çalışmaları ve izinleri başlatmak amacıyla gerek Başkanlığımız ve meclisimizi bilgilendirerek girişimlerimizi başlattık. Bahse konu olan alanın bir bölümünü tarımsal hayvancılığa dayalı entegre tesisleri için alan belirlenerek ilgili kurumlarla iletişim sağlanarak yazışmalar başlatılmıştır.

Bu anlamda girişimci firmanın yaklaşık 20 milyon dolarlık yatırımlarının farklı bir bölgede yapılmaktansa ilçemiz için daha faydalı olabileceğini aynı zamanda halkımıza istihdam konusunda çok daha uygun olabileceğini düşünerek firma ile görüşmeler sağlandı. Bu yatırımın ilçemize yapılacağı konusunda ilçemiz iş insanı Fesih Zeki Mert Bey tarafından uygun görüldü. Burada yatırımcı firmaya herhangi bir rant veya çıkar sağlanmadığı gibi herhangi bir siyasi karar bulunmamaktadır. İlçemiz sınırları içerisinde bu projeyi gerçekleştirebilecek ücretsiz alanların olmasına rağmen böyle bir durumu kabul etmediğini kamuoyunda yanlış anlaşılabileceğini belirtmişlerdir. Belediye tarafından imara alınacak alanın ücretlerinin firma tarafından karşılanacağı belirtildikten sonra kendilerine tahsis edilebileceği kararlaştırıldı.

Bu konu ile ilgili yapılan açıklamaların tamamen asılsız ve uydurma haberlerden ibaret olduğunu belirterek ilçemize bu yatırımı yapacak olan değerli iş insanımız Fesih Zeki Mert’in yapmayı planladığı bu büyük projeden vazgeçtiğini üzülerek belirtmek isterim. İlçemizi bu denli büyük bir yatırıma layık gören Fesih Zeki Mert beye ve firmasına teşekkür ediyoruz. Bu anlamdaki hizmetlerinin devamını diler kendilerine ilçem adına başarılar diliyoruz. Bu tür karalama kampanyalarını başlatıp, belirtilen yerin firmaya verildiği, firmanın halkın malına çöktüğü ve işgal ettiği gibi asılsız haberleri çıkaran ve yapılacak olan hizmetlere engel olmaya çalışanları da kamuoyunun vicdanlarına bırakıyoruz” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.