150 okunma

Ali Babacan: “Emekliler ve Çiftçiler Feryat Ediyor

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, seçim kampanyası çerçevesinde Bingöl'ün Karlıova ilçesini ziyaret ettikten sonra önemli açıklamalarda bulundu.

ABONE OL
Mart 29, 2024 09:45
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – İftar sonrasında ilçe başkanı ve partililer tarafından karşılanan Babacan, vatandaşları selamladı ve partisinin belediye başkan adayına destek istedi. Konuşmasında, görevde olduğu süre boyunca enflasyonun uzun bir süre tek haneli rakamlarda seyrettiğini belirterek, ekonomik durumu eleştirdi. Babacan, “Öncelikle çalışma arkadaşlarımıza ve genel merkezden gelen arkadaşlarımıza gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ediyorum.

Değerli arkadaşlar, yerel seçime iki gün kaldı ve artık son düzlükteyiz. Bu seçimler, Türkiye’nin yakın demokrasi tarihinde önemli bir kilometre taşı olacaktır. Yerel seçimlere doğru gidiyoruz ama ülkenin genel tablosu gerçekten çok çok sıkıntılı” dedi.

Babacan ayrıca, emeklilerin ve çiftçilerin sıkıntılarının arttığını belirterek, “Başta emeklilerimiz ve çiftçilerimiz olmak üzere Türkiye’nin dört bir etrafından büyük bir feryat var. Herhalde yakın tarihimizde emeklilerimizin hiç bu kadar yüksek bir feryadı söz konusu olmamıştır” ifadelerini kullandı. Geçmişte ekonominin tek hanede seyrettiğini hatırlatan Babacan, bunun sebebini de kötü yönetim olarak değerlendirdi. Ekonomik sıkıntıların kötü yönetimden kaynaklandığını savunan Babacan, “Gerçekten de üzülüyoruz ve aynı zamanda da kızıyoruz. Çünkü bu çok güzel ülke daha güzel yönetilmeli diyoruz. İçine düştüğümüz bu sebebin sadece ve sadece tek sebebi kötü yönetimdir, başka bir şey değil” şeklinde konuştu. Babacan, devlet yönetiminde adalet, ehliyet ve istişare ilkelerinin önemine vurgu yaparak, “Devlet yönetiyorsanız birinci ilke adalet, devletin dini adalettir, ikinci ilke ehliyet liyakat. Yani işi ehline teslim etmek. Üçüncü ilke ise istişaredir, yani bilmiyorsan bir bilene soracaksın. Bu kadar ve biz bunu biliriz” dedi. [BGHA]

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.