392 okunma

Bingöl Ak Parti İl Başkanlığından Kurum Ziyaretleri

AK Parti Bingöl İl Başkanı Haşim Sağlar, defterdarlık, milli eğitim müdürlüğü ve il müftülüğünü ziyaret etti.

ABONE OL
Eylül 6, 2022 17:39
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – AK Parti Bingöl İl Başkanlığı’ndan yapılan basın duyurusunda, AK Parti Bingöl İl Başkanı Haşim Sağlar ve İl Yönetim Kurulu üyelerinin Defterdarlık, Milli Eğitim ve Müftülüğü ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldığı kaydedildi.

İl Müftüsü Mustafa Topal, depreme dayanıksız olduğu için yıkılan camilerden 6’sında yapım çalışmalarının başladığını, 1 camide ise proje büyütme nedeniyle çalışmaların yakın bir tarihte başlayacağını, kaba inşaatın yılsonuna doğru bitirilmesinin hedeflendiğini söyledi.

Müftü Topal, 4-6 yaş grubunda 6 olan derslik sayısına 12 derslik ilave edileceğini, çift öğün eğitim verileceğini, yeni camiiler ve mahallelerde devam eden Kuran Kurslarında da 4-6 yaş çocuklara eğitim verileceğini belirtti.

Milli Eğitim Müdürlüğü ziyaretinde yeni eğitim öğretim yılını tebrik eden AK Parti İl Başkanı Sağlar, Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel’den kurum faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yücel şu bilgileri paylaştı:  “Kapalı olan 26 Köy Okulu’nu açtık. 30 köy okulunu onardık. 11 Anaokul, Meslek ve Anadolu Liseleri’nde onarım çalışmaları yaptık. Temel Eğitimde toplamda 75 okul onarıldı. Ücretsiz Ders Kitaplarımız hazır. Bunun yanında bu yıl ilk defa yardımcı kaynakları da ücretsiz bir şekilde dağıtacağız. 400 bin yardımcı kaynağı öğrencilerimize ücretsiz teslim edeceğiz. Kuruca Köyümüzde Köy Yaşam Merkezi kuruyoruz. İçerisinde okuma, yazma, halk eğitim kursları, sağlık evi, siyer, trafik parkuru, anaokulu gibi Türkiye’de ilk olacak bir uygulamayı hayata geçireceğiz. Açılışa Milli Eğitim Bakanımız Mahmut Özer’in gelmesini bekliyoruz. Bingöl üniversite yerleştirmede 68. sıradan 42’e yükseldi. Yarışmalarda Türkiye ve Dünya’da başarılar ve şampiyonluklar almaya başladık.”

AK Parti İl Başkanı Sağlar, eğitim alanında sağlanan başarıda fiziksel yapının iyileştirilmesi, öğretmen sayısındaki artış, sportif faaliyetler, barınma gibi merkezi hükümet yatırımlarının ve milletvekillerin katkılarının büyük olduğunu söyledi.

AK Parti heyeti son olarak İl Defterdarı Mehmet Ay’a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.