Bingöl Devlet Hastanesi Kronik Böbrek ve Kanser Hizmetinde Devrim
491 okunma

Bingöl Devlet Hastanesi Kronik Böbrek ve Kanser Hizmetinde Devrim

Bingöl Devlet Hastanesi, kronik böbrek hastaları ve kanser hastaları için sunduğu yeni sağlık hizmetiyle il dışına sevkleri azaltacak ve ücretsiz olarak sunacak. Daha önce özel hastanelerde yüksek maliyetlerle gerçekleştirilen işlemler artık Bingöl Devlet Hastanesi'nde ücretsiz olarak yapılmaya başlandı.

ABONE OL
Nisan 9, 2024 16:02
Bingöl Devlet Hastanesi Kronik Böbrek ve Kanser Hizmetinde Devrim
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, Kalıcı Diyaliz Kateteri ve Kalıcı Port Kateterleri takılması işlemi artık Bingöl Devlet Hastanesi’nde Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Ahmet Demirdağ tarafından yapılmaya başladığı belirtildi.

Bingöl Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Samet Tatlı, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, önceden il dışına gitmek zorunda kalan hastaların artık bu hizmeti hastanede ücretsiz olarak alabileceklerini belirtti. Özel hastanelerde yaklaşık 30 bin lira civarında olan bu işlemin, hastanenin desteğiyle vatandaşlara ücretsiz sunulmaya başlandığını ifade etti.

Bu yeni hizmetin amacının il dışı sevkleri azaltmak ve vatandaşlara daha kaliteli sağlık hizmeti sunmak olduğunu vurgulayan Uzm. Dr. Samet Tatlı, çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ettiğini belirtti. [BGHA]

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.