368 okunma

Bingöl, Tanıtım Günlerine Hazırlanıyor 

İstanbul Maltepe’de 8-11 Aralık tarihleri arasında Bingöl Tanıtım Günleri düzenlenecek. Tanıtım günleri öncesinde Bingöl’e gelen İstanbul’daki Bingöllü STK’lar, kamu kurumlarının yanı sıra STK ve iş dünyası ile bir araya geldi.

ABONE OL
Kasım 9, 2022 15:44
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Son birkaç yıldan beri Pandemiden dolayı gerçekleşmeyen tanıtım günleri, tekrardan start aldı. İstanbul’daki Bingöllülerin oluşturduğu Sivil Toplum Örgütlerinin organize ettiği tanıtım günleri etkinliğinin bu yıl 8-11 Aralık tarihleri arasında İstanbul Maltepe Sahilinde düzenleneceği öğrenildi. İstanbul’daki Bingöl STK’larını temsilen Bingöl’e gelen, Bingöl Sosyal Yardımlaşma Dernekleri Federasyonu BİNDERFED Başkanı Atalay Atilla ve Bin-Genç-Der Başkanı Halit Sanır, tanıtım günleri öncesinde Bingöl Valiliği, Bingöl Belediyesi, Bingöl Üniversitesi, BİNTSO, Kalkınma Ajansı, Mesleki odalar ve iş insanlarını ziyaret edip etkinlikle alakalı bilgilendirmelerde bulundu. Son olarak Bingöl Valiliği toplantı salonunda ilçe belediye başkanları ile bir araya heyet, tanıtım öncesinde ve tanıtım esnasında yapılacak çalışmaları masaya yatırdı.  Toplantı salonunda ayrıca organizasyon firmasınca yetkililere sunum yapıldı.  

Tanıtım günleri için Bingöl basınına açıklamalarda bulunan Bingöl Sosyal Yardımlaşma Dernekleri Federasyonu BİNDERFED Başkanı Atalay Atilla ve Bin-Genç-Der Başkanı Halit Sanır, tanıtıma tüm Bingöllülerin davetli olduğunu söyledi. Tanıtımdaki amaçlarının Bingöl’ün tarihi, turistik, kültürel, ekonomik ve bunun gibi zenginliklerinin ulusal kamuoyu nezdinde tanıtmak olduğunu ifade eden BİNDERFED Başkanı Atalay Atilla ve Bin-Genç-Der Başkanı Halit Sanır: “Bilindiği üzere daha önce birkaç defa gerçekleşen Bingöl Tanıtım günleri, Pandemiden dolayı birkaç yıl boyunca gerçekleşmemişti. Dünyanın sayılı şehirleri arasında bulunan İstanbul’da neredeyse her il, kendi tarihini, kültürünü ve ekonomik değerlerini kendi illeri adına belirlenen günlerde tüm herkese tanıtıyor. Bizlerde bu bağlamda Bingöl’ümüzün bu noktada geride kalmaması ve var olan değerlerin tanıtılması adına İstanbul’da tanıtım günlerini sürdürmeye karar verdik. Tabi bu kararı vermeden önce İstanbul’daki STK’lar ve hemşerilerimiz ile birkaç defa bir araya gelip istişarelerde bulunduk. Akabinde Ankara’da bulunan ilimizin siyasetçileri, bürokratları ve hemşerilerimiz ile bir araya gelip çeşitli değerlendirmelerde bulunduk. Bu haftada Bingöl’ümüzdeydik. Burada Bingöl Valiliği, Bingöl Belediyesi, Bingöl Üniversitesi, BİNTSO, Kalkınma Ajansı, Mesleki odalar ve iş insanlarını ziyaret edip etkinlikle alakalı bilgilendirmelerde bulunduk. Son olarak yine Vali Yardımcılarımız Başkanlığında Bingöl Belediyemiz, üniversitemiz, ilçe belediyelerimiz, kurum amirleri ve STK temsilcilerimiz ile bir araya gelip, birlikte neler yapabilir izi değerlendirdik. Burada çok verimli geçen istişarelerimizin ardından tekrardan İstanbul’a geçip çalışmalarımıza aralıksız bir şekilde devam edeceğiz. Tüm hemşerilerimizi 8-11 Aralık tarihleri arasında Maltepe’deki etkinlik alanına bekliyoruz”  

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.