0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Türkiye’nin deprem açısından riskli illeri arasında yer alan Bingöl ile ilgili ‘Afet Risk Azaltma Raporu’ hazırladı.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nce (TMMOB) İl Koordinasyon Kurulu kurularak, il sekreterliğine Emre Bulşu seçildi. Kurul tarafından, Türkiye’nin deprem açısından riskli illeri arasında yer alan Bingöl ile ilgili ‘Afet Risk Azaltma Raporu’ hazırlandı. Raporda, afet süreçleri, olası deprem durumunda yapılması gerekenlere yönelik öneriler, inşaat, jeoloji, makina, çevre, maden, harita, elektrik ve elektronik mühendisliği, mimarlık, şehir ve bölge planlaması açısından değerlendirmelerin olduğu 83 madde bulunuyor.

Hazırlanan raporla temel amaçlarının depremle ilgili atılacak adımlara ilişkin öneriler sunmak olduğunu ifade eden Bulşu, “Bu çerçevede 83 maddeden oluşan ve ilimizi afete karşı dirençli bir kent haline getirmek için Bingöl Risk Azaltma Raporunu hazırladık. Burada önemli olan hususun güçlü halk örgütlenmeleri olan başta teknik meslek odaları olmak üzere tüm sivil toplum dinamikleriyle kamu koordinasyonun sağlanması ve bu çerçevede ilimizde hazırlamış olduğumuz rapor dikkate alınarak deprem master planının oluşturulması gerektiğini bildirmek istiyoruz” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.