Bingöl’de Gazze İçin Yürüyüş
187 okunma

Bingöl’de Gazze İçin Yürüyüş

Bingöl'de, Cuma namazı sonrası Ulucami önünde toplanan kalabalık, Genç Caddesi üzerinde bulunan Türk Telekom kavşağına yürüdü.

ABONE OL
Haziran 21, 2024 16:13
Bingöl’de Gazze İçin Yürüyüş
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Bingöl’de, Cuma namazı sonrası Ulucami önünde toplanan kalabalık, Genç Caddesi üzerinde bulunan Türk Telekom kavşağına yürüdü. Yürüyüşe sivil toplum kuruluşları (STK) temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Türk Telekom kavşağında yapılan etkinlikte tiyatro gösterisi ve basın açıklaması gerçekleştirildi.

HÜDAPAR Genel Başkan Yardımcısı Yunus Emiroğlu, yaptığı konuşmada,” Gazze’deki duruma dikkat çekerek, “Gazze’deki aziz mücahitlerimize buradan selam olsun. Yaklaşık dokuz aydır, belki de tarihte eşine az rastlanan bir vahşet karşısında elif gibi dimdik duran Gazze’nin evlatlarına selam olsun. Gazze’nin yürekli kadınlarına selam olsun. Bu kutlu direnişi destekleyen yeryüzünün vicdanlı insanlarına selam olsun. Aziz Bingöllümüz, bu süreçte tavrını en net koyan yerlerden biri oldu. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

Emiroğlu, dokuz aydır süren vahşetin altını çizerek, “Bebekler, kadınlar, çocuklar, yaşlılar katlediliyor. Ekinler ifsat ediliyor, nesiller adeta yok ediliyor. Büyük bir vahşet var. Dokuz aydır sekiz milyarlık dünya bu vahşete karşı güçlü bir inisiyatif geliştiremedi. İki milyarı aşkın İslam âlemi kınamalardan öteye geçemedi. Şu ana kadar görüldü ki kınama mesajları ve sözlü tepkiler bu meşhur melun şebekeyi durdurmaya yetmiyor” ifadelerini kullandı.

Filistin meselesinin yalnızca Filistinlilerin değil, tüm insanlığın meselesi olduğunu vurgulayan Emiroğlu, “Biz ilk gün şunu söyledik: Bu mesele sadece Filistinlilerin meselesi değil, herhangi bir cemaatin veya partinin meselesi değil. Dolayısıyla bizim mutlaka daha güçlü bir tepki ortaya koymamız lazım” dedi.

Yetkililere seslenen Emiroğlu, “Dokuz aydır yaşanan vahşet yetmedi mi? Niçin hâlâ ekonomik, diplomatik, askeri ilişkilerimiz devam ediyor? Allah’tan korkmuyor musunuz?” diye sordu.

Türkiye’nin ticareti kesme çağrısını yineleyen Emiroğlu, “Aylarca dedik ki, Türkiye ticareti kessin. ‘Yok’ dediler, sonra ticaret kesildi. Ancak şimdi çok vahim iddialar var: Ticaret kesildi ama üçüncü ülkeler üzerinden oraya sevkiyat yapıldığına dair güçlü iddialar var. Buradan basınımız aracılığıyla yetkililere bir kez daha çağrıda bulunuyoruz: Lütfen bu iddiaları araştırın. Halkımız sizden bu konuda itaat bekliyor” dedi.

Etkinlik, katılımcıların sloganları ve destek mesajlarıyla sona erdi. [BGHA]

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.