1176 okunma

Bingöl’de İŞKUR tarafından 335 Kişi Alınacak

İŞKUR Bingöl İl Müdürlüğü, Bingöl’de Milli Eğitim’e bağlı okullarda çalıştırılmak üzere 335 kişinin işe alınacağını bildirdi.

ABONE OL
Ağustos 25, 2022 21:40
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Yapılacak alımla ilgili bilgilendirme yapan İŞKUR Bingöl İl Müdürü Cevdet Baycuman, alım takviminin şöyle olduğunu söyledi: İŞKUR ile İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne 335 kişiye yönelik olarak düzenlenecek olan Toplum Yararına Programlar (TYP) için katılımcı başvuruları 29.08.2022 – 02.09.2022 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvuru için Katılımcı Şartları aşağıda belirtilmiştir.

Katılımcı şartları

Kuruma kayıtlı işsiz olmak

18 yaşını tamamlamış olmak

Emekli ve malul aylığı almamak

Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç);

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir.

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin birbuçuk katını (8.250,53 TL ) aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz.

TYP ilanında belirtilen şartları taşımayan ya da TYP’nin aksamasına ve başarısız olmasına sebep olabilecek olan başvurular geçersiz sayılır.  Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler TYP’ye katılamaz. Güvenlik sorgusu sonucu olumsuz çıkanlar programa başlamış olsalar dahi çıkarılırlar.

Başvurular için istihdamında güçlük çekilen (kadınlar, engelliler, eski hükümlüler, 35 yaş üstü bireyler, terörle mücadelede malul sayılmayacak derecede yararlananlar) öncelikli olup bunlar arasında öncelik sıralaması bulunmamaktadır.

Bir katılımcı TYP’den en fazla dokuz ay yararlanabilir. (TYP’lerden 27/9/2017 tarihinden itibaren dokuz ay ve daha fazla süreyle yararlanmış olanlar TYP’ye başvuru yapamazlar.)

Asil ve Yedek Katılımcılar, 100 noter kurası ile belirlenecektir.

Başvurular COVİD-19 nedeniyle İl Müdürlüğünden alınmayacak olup İŞKUR e-şube, E-Devlet ve ALO 170 iletişim hattı üzerinden alınacaktır.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Programı 12 Eylül 2022 tarihinde başlayacak, 24 Ocak 2023 tarihinde sona erecektir.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.