0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Bingöl’de konuşan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, “85 milyon kişi barış içerisinde, huzur içerisinde kardeşçe yaşamasını istiyoruz. Demokratik kalkınmış bir Türkiye istiyoruz. Gelecek nesillere mutlu bir ülke bırakmak istiyoruz. “dedi.

CHP İl başbakanlığında konuşan Erkek,” Demokratik hukuk devleti için güçlendirilmiş parlamenter sistemi temin edeceğiz. Türkiye bu sistemle devam edemez. İlk seçimde Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Türkiye’nin 13. cumhurbaşkanı olacaktır. Öncelikle vatandaşın ağır sorunlarını çözeceğiz. İlk haftada Meclis’ten çıkaracağımız yasa ‘siyasi ahlak yasası’ olacak. İlk imzalayacağımız kararname ‘strateji ve planlama teşkilatı’ hakkında olacak. Tarımda, sanayide ve eğitimde planlama olacaktır.

Önümüzdeki ilk seçimlerde sandığa giden seçmenlere Bingöl’de de, Çanakkale’de de, Edirne’de de, Hakkâri’de de, Samsun’da da, Mersin’de de, hiç fark etmez tüm seçmenlerin vicdanlarında muhakeme yapmaları gerekiyor. Çocuklarımızın, Torunlarımızın geleceği için, bir ülkede o ülkeyi yönetenler zenginleşiyorsa ve halk fakirleşiyorsa orada ciddi bir sorun var demektir.

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu bölgeye de büyük önem veriyor. Bölgenin sorunlarını çok iyi biliyor. Bunların çözüm önerilerinin tek tek paylaşıyor. Ortadoğu Barış ve İşbirliği Teşkilatı’nı da kuracağız ilk seçimden sonra. Ortadoğu Barış ve İşbirliği Teşkilatı’nın kurucu 4 devleti Türkiye, Suriye, Irak ve İran olacak. Sonra diğer devletler de katılacak. Çünkü Ortadoğu’nun ve bölgenin sorunlarını bu bölgedeki devletler, bu bölgedeki halklar çözebilir. Egemen güçlerin vekâlet oyunları değil.” şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.