366 okunma

Çitçilere Dijitalleşme Eğitimi Verildi

Bingöl’de “Tarımsal Üretimde Dijitalleşme ve Kaynak Verimliliği Eğitim Semineri” düzenlendi.

ABONE OL
Ağustos 30, 2022 19:43
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Fırat Kalkınma Ajansı (FKA); Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli’de düzenleyeceği Tarımsal Üretimde Dijitalleşme ve Kaynak Verimliliği Eğitim Seminerlerinin ilkini Bingöl’de düzenledi. Çiftçilere yönelik düzenlenen seminer Bingöl İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Binası Konferans Salonunda düzenlendi.

Tarımsal Üretimde Dijitalleşme ve Kaynak Verimliliği Eğitim Seminerlerine ilişkin FKA’nın resmi internet sitesinde şu bilgiler yer aldı:

“Ajansımız, ‘Tarımsal Üretimde Katma Değerli Üretime Geçiş Sonuç Odaklı Programı’ kapsamında akıllı tarım uygulamalarının bölgede yaygınlaştırılmasına yönelik farkındalık artırma, eğitim, danışmanlık ve koordinasyon çalışmaları yürütmektedir. Bu doğrultuda Bingöl, Elazığ Malatya ve Tunceli illerimizde ‘Tarımsal Üretimde Dijitalleşme ve Kaynak Verimliliği Eğitim Seminerleri’ düzenlenecektir.

Bu kapsamda verilecek eğitim seminerlerinin konuları; Sulama sistemleri ve verimlilik eğitimi, doğru tarım uygulamaları (mekanizasyon, toprak analizi, doğru ilaçlama, gübreleme) eğitimi, İyi tarım ve organik tarım uygulamaları eğitimi, Ulusal ve uluslararası tarımsal ürün ticaret platformları hakkında bilgilendirme, Tarım 4.0 uygulamaları hakkında bilgilendirme, E-Tarım portalı hakkında bilgilendirme, Akıllı tarım alanında devlet destekleri hakkında bilgilendirme, olarak planlanmıştır. Seminerler sonrasında katılımcılardan, mevcut üretim süreçlerini iyileştirmek ve verimliliği artırmak amacıyla Danışmanlık Desteği Talepleri alınacaktır. Alınan taleplerin nitelik ve niceliklerine göre danışmanlık verilecek kişiler/işletmeler belirlenecektir.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.