Diyarbakır’da Uçak Mağduriyeti: Ajet Havayolları Yetkilisi Yok
231 okunma

Diyarbakır’da Uçak Mağduriyeti: Ajet Havayolları Yetkilisi Yok

Diyarbakır’da son günlerde yaşanan uçak seferlerindeki rötar ve arızalar nedeniyle vatandaşlar mağdur oldu. TÜRSAB Mezopotamya Temsil Kurulu Başkanı Serdar Baturay, bu duruma ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

ABONE OL
Temmuz 5, 2024 18:05
Diyarbakır’da Uçak Mağduriyeti: Ajet Havayolları Yetkilisi Yok
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Baturay, Ajet Havayolları’nın bölgede yetkilisinin bulunmadığını belirterek, “Yolcuları saatlerce uçak içerisinde mağdur eden ve yaklaşık 3-4 saat sonra hararet yaptığı gerekçesiyle yolcuları indiren Ajet Havayolları’nın bölgede bir yetkilisi yok. Turizm sezonunun başlamasıyla bu tür olaylar çok fazla yaşanmaya başladı,” dedi.

TÜRSAB Mezopotamya BTK Başkanı Serdar Baturay, özellikle turizm sezonunun en yoğun olduğu bu dönemde, aynı havayolları tarafından sürekli olarak vatandaşların mağdur edildiğini vurguladı. “Bölgemizde ne yazık ki yetkilileri bulunmamaktadır. Bu nedenle kendilerine ulaşmakta bizler dahi çok sorun yaşamaktayız. Acentalarımız yolcularına yardımcı olamıyor. Vatandaşlarımızla ilgilenemediğimiz zaman turizmimiz etkileniyor. Bir gelen bir daha gelmek istemiyor ya da bilet satışı yapan acentalarımız ile çalışmak istemiyorlar,” ifadelerini kullandı.

Baturay, Ajet Havayolları’nın bu konularda vatandaşlara yardımcı olacak bir yetkilisinin bölgeye bir an evvel atanması gerektiğini belirtti. “Acentalarımızla ilgilenecek bir yetkilinin atanması çok önemli. Bu sayede mağduriyetlerin önüne geçilebilir ve turizmde yaşanan olumsuzluklar giderilebilir,” dedi.

Vatandaşlardan Tepki

Uçak seferlerindeki rötar ve arızalar nedeniyle mağdur olan vatandaşlar da duruma tepki gösterdi. Özellikle Diyarbakır’dan seyahat eden yolcular, yaşadıkları sıkıntılar nedeniyle Ajet Havayolları’na karşı şikayetlerini dile getirdi. Uzun süre uçakta bekletildiklerini ve yeterli bilgilendirme yapılmadığını belirten yolcular, yetkililerin bir an önce bu sorunları çözmesini talep etti.

Turizm Sektörüne Etkisi

Turizm sezonunun başlamasıyla beraber yaşanan bu tür sorunlar, bölgedeki turizm sektörünü de olumsuz etkiliyor. Bilet satış acenteleri, yaşanan mağduriyetler nedeniyle müşterilerini memnun edemediklerini belirtiyor. Bu durumun turizmi olumsuz etkilediğini ifade eden acente yetkilileri, sorunların bir an önce çözülmesi gerektiğini vurguladı. [BGHA]

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.