3885 okunma

“Dünya Gıda Günü” Ödülleri Verildi

Bingöl İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından koordine edilen “2022 yılı Dünya Gıda Günü” etkinlikleri kapsamında, resim ve şiir dalında dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi.

ABONE OL
Ekim 20, 2022 20:06
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü`nün (FAO) kuruluş tarihi olan 16 Ekim, 150 ülkede “Dünya Gıda Günü” olarak kutlanmaktadır.

Dünya Gıda Günü’nde; dünyadaki açlık problemlerinin belirlenmesi ve çözüm yollarının gösterilmesi, ülkeler arasındaki gıda üretimi birlikteliğinin sağlanması, gıdaların üretimi- tüketimi ve satış noktalarındaki hijyen ve sanitasyon etkinliğinin sağlanması ile yeterli ve dengeli beslenmenin öneminin belirtilmesi amaçlanmaktadır. Her yıl FAO tarafından belirlenen bir tema çerçevesinde yapılan Dünya Gıda Günü ‘nün bu yılki teması, “Kimseyi geride bırakma. Daha İyi Üretim, Daha İyi Beslenme, Daha İyi Bir Çevre ve Daha İyi Bir Yaşam ” olarak belirlenmiştir.

Bingöl İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından 2022 yılı Dünya Gıda Günü vesilesiyle Bingöl Merkez Sultan Abdulhamid Han Orta Okulunda etkinlik düzenlendi. Yapılan etkinlikler kapsamında resim ve şiir dalında dereceye giren öğrencilere hediyeleri takdim edildi. Yapılan etkinliğe 100’ün üzerinde öğrenci katılım sağladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.