1004 okunma

Karlıova Kaymakamı görevine başladı

Son çıkan kararname ile Karlıova Kaymakamlığına atanan Malatya Kuluncak Kaymakamı Tufan Bağır Gilan Karlıova ilçesine gelerek görevine başladı.

ABONE OL
Ağustos 26, 2022 18:12
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Son çıkan kararname ile Karlıova Kaymakamlığına atanan Malatya Kuluncak Kaymakamı Tufan Bağır Gilan Karlıova ilçesine gelerek görevine başladı.

Kaymakam Gilan göreve başlamasından dolayı, kamu kurum ve kuruluşlar ile vatandaşlar hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Kaymakam Tufan Bağır Gilan kimdir?

Kaymakam Tufan Bağır Gilan 10.10.1989’da Kars’ta doğdu. İlkokul ve ortaokulu sırasıyla Erzincan, Isparta ve Batman illerinde tamamladı. Yozgat Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde yükseköğrenimine başladı ve 2014 yılında mezun oldu. Mezuniyetinin ardından Ahmet Yesevi Üniversitesinde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında yüksek lisansını tamamladı ve akabinde Anadolu Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulundan 2021 yılında mezun oldu.

2017 yılında 105. Dönem Kars Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Kars Valiliği’ndeki Valilik stajının ardından Oltu (Erzurum) ve Kestel (Bursa) ilçelerinde Kaymakam Refikliği stajını tamamladı. Kaymakam Adaylığı süreci gereğince stajının akabinde Kütahya İli, Domaniç ilçesinde yaklaşık 8 ay Kaymakam Vekili olarak görev yaptı. Kaymakam Vekilliği görevinin ardından Mülkiye Müfettişi Refakatinde Teftiş stajını tamamladı ve Yurt Dışı Stajı münasebetiyle Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’nde 3 ay ve ardından İngiltere University of Sheffield’da 8 ay İngilizce dil eğitimini aldı. Kaymakam Gilan 105. Dönem Kaymakamlık Kursunu başarılı dereceyle tamamlayarak 28.10.2018 tarihinde Konya Hadim Kaymakamlığına, 20.08.2021 tarihinde Malatya Kuluncak Kaymakamlığına ve son olarak 12.08.2022 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Bingöl Karlıova Kaymakamlığına atanmıştır.

 Kaymakam Tufan Bağır Gilan Gelir Uzmanı Berna Gilan ile evli olup bir çocuk babasıdır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.