1542 okunma

“Kulüpler Arasında Ayrımcılık Yapıldı”

Amatör Ligde mücadele eden Çaytepe Spor Kulübü, Genç Belediyesinin ilçe takımları arasında ayrımcılık yaptığını açıkladı.

ABONE OL
Ekim 27, 2022 20:31
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Genç Belediyesi, geçtiğimiz günlerde ilçe merkezindeki kulüplere malzeme desteğinde bulundu. İlçenin bir takımı olarak amatör ligde mücadele eden Çaytepe Spor Kulübü, malzeme desteğinin kendi kulüplerine yapılmadığını belirterek, kulüpler arasında ayrımcılık yapıldığını açıkladı.

Çaytepe Spor Kulübünden, sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “2022-2023 sezonunda Bingöl Amatör Futbol Liginde mücadele edecek olan Genç İlçesine bağlı Çaytepe Köyünü ve Genç İlçesini temsil edecek olan Çaytepe Spor, aktif bir şekilde lige katılım sağlamıştır. Geçtiğimiz günlerde Genç Belediyesi’nin ilçe takımlarına yapmış olduğu malzeme desteğinde Çaytepe Spor Kulübüne hiçbir şekilde destek sağlanmamıştır ve bazı bahanelerin arkasına sığınılmıştır. Resmi evrakla talep bildirmediğimiz söylenmiştir. Buna rağmen telefon üzerinden yapılan görüşmelerde ise resmi evrakla talep bildirme hiçbir şekilde gündeme gelmemiştir. Görüşmelerde ise Çaytepe Spor kulübüne söylenen şudur ki; “belediyemizin bütçesi kısıtlı olduğu için sizlere de ocak ayında yardım edeceğiz.” Şimdi bunlara buradan seslenmek istiyoruz, yaptığınız bu haksızlığı, ayrımcılık ve adamcılık çerçevesi içerisinde doğru bulmuyoruz. Bizler de bu ilçeye ait olduğumuzu bir kez daha dile getiriyoruz. Bize yapılan yanlıştan dönülmesini istiyoruz.

Bu olayı farklı yerlere çeken tuzu kuru olan insanlara da şunu demek istiyoruz: sizler yapılan bu haksızlığı siyasi konu haline getirip sağda solda yazdığınız yazılarla kapatacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Size börek bize mi çörek? Hak neyse yerini bulsun, haksızlığın ve ayrımcılığın her türlüsünü kınıyoruz. Bir diğer konu ise futbolcu topluluğumuzdan dolayı maçları Bingöl’de oynamamız, bizim o ilçeye ait olmadığımızın göstergesi değildir. Bizim nerede oynadığımız değil, nereye ait olduğumuz, nerden olduğumuz önemlidir. Rahatsız olduğumuz bu durumu dile getirmemize rağmen hiçbir şekilde bizlere geri dönüş sağlanılmamıştır. Bizler bu işin takipçileri olacağız. Herkes şunu çok iyi bilsin ki; Çaytepe halkı ve Çaytepe Spor büyük lokmadır, boğazınızda kalır.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.