• Bingöl Güncel TV
  • Gündem
  • Asayiş
  • Peker’in iddialarında adı geçen Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Karaca: Cumhurbaşkanlığındaki görevlerimden istifa etti
511 okunma

Peker’in iddialarında adı geçen Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Karaca: Cumhurbaşkanlığındaki görevlerimden istifa etti

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in dile getirdiği iddialarda adı geçen Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Korkmaz Karaca istifa ettiğini açıkladı.

ABONE OL
Ağustos 30, 2022 20:33
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BBC NEWS TÜRKÇE- Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi ve AKP MKYK üyeliği ile yerel yönetimler başkan yardımcısı Korkmaz Karaca yayınladığı bildiriyle cumhurbaşkanlığındaki görevlerinden istifa ettiğini bildirdi.

Korkmaz Karaca istifa metninde şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın olurları ile 2018 Ekim ayından bu yana, Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi, olarak görev yapıyorum. Görev sürem boyunca TC. Hazinesinden tek kuruş maaş, araç, yakıt v.s almadım.

19 Mart 2022, 22 Mart 2022, 20 Mayıs 2022 tarihlerinde 2 ay içinde çok ağır 3 kalın bağırsak ameliyatı geçirdim. Yaşanan süreçte 2021 Haziran ayından itibaren, çeşitli iddialara muhatap oldum.

Özellikle geçtiğimiz hafta; Mine Tozlu Sineren isimli şahısla hiçbir buluşmam ve çıkar talebim olmadığı halde ve daha da önemlisi bu şahıs benimle bir çıkar ilişkisi kurmadığını ilan ettiği halde, devam eden sosyal medyadaki ahlaksız trol linçine farklı bir tepki vermek istiyorum.

Dünyalar güzeli kızım ve eşime kadar varan bu linç artık sağlığımı tekrar tehdit eder hale geldi. Bu sebeplerle Cumhurbaşkanlığındaki görevimden istifa ediyorum.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.