423 okunma

Polat’tan Cemiyete ‘Hayırlı olsun’ ziyareti

Bingöl Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Aydın Polat, cemiyet seçimlerinde güven tazeleyerek yeniden seçilen dernek başkanı Mahmud Arda ve yeni yönetime hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

ABONE OL
Aralık 14, 2022 14:11
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – 4. Olağan Kongresi’ni gerçekleştiren Bingöl Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden Bingöl Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Aydın Polat ve Şube Müdürü Şahin Çahan’ı, dernek başkanı Mahmud Arda, Başkan Yardımcısı Faruk Açıkbaş, Sekreter Ali Yıldırım, Sayman Ramazan Berdibek ve Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Boydaş karşıladı.

Arda’ya hayırlı olsun dileklerini ileterek, çalışmalarında Arda’ya ve yönetimine başarılar dileyen Bingöl Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Aydın Polat, kurumlarının yaptığı çalışmalara değinerek, “

HİZMET ÇEŞİTLİLİĞİMİZ ÇOK FAZLA

Basın, halkın aydınlanması ve yaptığımız hizmetlerin duyulması anlamında gerçekten çok önemsediğimiz bir kesim. Basındaki arkadaşlarımızı yaptıkları hizmetlerden dolayı tebrik ediyoruz. Toplumun aydınlanmasında önemli bir rol oynuyorlar. Kurum olarak hizmet çeşitliliğimiz çok fazla. Evde bakım ücretinden, sosyal ve ekonomik desteğe, koruyucu aileden Kadın Konuk Evlerimize kadar toplumun refah düzeyini arttırmak için bakanlığımızın sunduğu hizmetleri halkımıza aktarmaya çalışıyoruz. Bu anlamda halkımızın bu hizmetlerden haberdar olması gerekiyor. Bunun içinde basınımızın yardımına ihtiyacımız var. Bu konuda aracı olmanızı istiyoruz. Şuanda 10 kuruluşumuz var. Çocuk Hizmetleri Kuruluşu, Kadın Hizmetleri Kuruluşu, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Kuruluşlarımız var. Bütün halkın dezavantajlı kesimleri ile biz bakanlığımızın sunduğu hizmetlerle yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu hizmetler kapsamında şuanda 144 yetim, kimsesiz, ebeveyn kaybı yaşamış olan vatandaşlarımıza kuruluşlarımızla hizmet veriyoruz. Kadın Konuk Evlerimizde şiddet gören kadınlarımıza da yardımcı olmaya çalışıyoruz. O alanda da hizmet sunuyoruz. Engelli ve Yaşlı Hizmetleri konusunda önemli hizmetlerimiz var. Bingöl’de geçtiğimiz ayda evde bakılsın diye 3 bin 80 engellimize, yatalak hastalarımıza 11 milyon TL ödeme yaptık. Evde bakım için bakıcı tutuyoruz. Bakıcı istemeyenleri de özel bakım merkezlerine yerleştiriyoruz. Bu hizmetlerin yanında pisikososyal destek anlamında da ücretsiz aile danışmanlığı hizmeti veriyoruz. Bireysel gurup terapileri gibi bir takım desteklerimizde var. Yaklaşık 1.000 aileye sosyal ve ekonomik destek veriyoruz. Bunları yoksulluk yaşayan ailelerin çocuklarına veriyoruz. Geçtiğimiz ay 3 milyon TL’nin üstünde bir destek sağladık. Toplumun refahı, gelişmesi ve kalkınması için dezavantajlı kesimlere elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmud Arda ve yeni yönetimini de tekrardan tebrik ediyorum, çalışmalarınızda başarılar diliyorum” diye konuştu.

Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmud Arda ise, Bingöl Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Aydın Polat ve Şube Müdürü Şahin Çahan’a teşekkürlerini iletti.

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaret yaklaşık 50 dakika sürdü.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.