TBMM Başkanı Kurtulmuş, Fildişi Sahili’nde Gençlerle Buluştu ve İsrail’e Karşı Çağrı Yaptı
669 okunma

TBMM Başkanı Kurtulmuş, Fildişi Sahili’nde Gençlerle Buluştu ve İsrail’e Karşı Çağrı Yaptı

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Fildişi Sahili'nin Abidjan şehrindeki Felix Houphouet-Boigny Üniversitesi'nde düzenlenen "Kriz Zamanlarında Gençlik Çalışmalarının Rolü" konulu İslam İşbirliği Gençlik Forumu programında üniversite öğrencileriyle bir araya geldi.

ABONE OL
Nisan 16, 2024 17:18
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Fildişi Sahili’nde Gençlerle Buluştu ve İsrail’e Karşı Çağrı Yaptı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Fildişi Sahili’nin Abidjan şehrindeki Felix Houphouet-Boigny Üniversitesi’nde düzenlenen “Kriz Zamanlarında Gençlik Çalışmalarının Rolü” konulu İslam İşbirliği Gençlik Forumu programında üniversite öğrencileriyle bir araya geldi. Kurtulmuş, gençlerin yoğun ilgisiyle karşılaşırken, Fildişi Sahili’nin gençleriyle bir araya gelmekten memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Toplantıya katılan gençlerin ilahiler ve marşlarla karşılanmasından dolayı teşekkür eden Kurtulmuş, bu sıcak karşılamadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve toplantı için üniversitedeki Müslüman Öğrenciler Birliği’ne, Batı Afrika Müslüman Öğrenciler Topluluğu’na ve İslam İşbirliği Gençlik Forumu Başkanı Taha Ayhan’a teşekkür etti.

Konuşmasında, dünyanın içinde bulunduğu sancılı döneme dikkat çeken Kurtulmuş, İslam ülkelerinin durumunun da pek iç açıcı olmadığını belirtti. Müslüman milletlerin büyük bir çoğunluğunun zorluklarla boğuştuğunu ve ellerindeki imkanların aksine büyük yoksulluklar ve çaresizlikler içinde olduklarını vurguladı.

Kurtulmuş, gençlerin önemine değinerek, onların kendi kişisel hedeflerini belirlemelerini ve geleceklerini hayal etmelerini teşvik etti. Ayrıca, Müslüman dünyasının geleceğinin gençlerin ellerinde olduğunu vurgulayarak, gençlerin ülkelerini, Müslüman toplulukları ve insanlığı nerede görmek istediklerini düşünmeleri gerektiğini söyledi.

Afrika’nın, İslam ümmetinin ve insanlığın geleceğinin gençlerin elinde olduğunu ifade eden Kurtulmuş, gençlerin dünya üzerinde adil bir sistemin kurulmasına katkıda bulunmaları gerektiğini vurguladı. Ayrıca, İsrail’in Gazze’de devam eden katliamlarına dikkat çekerek, uluslararası toplumun bu duruma müdahale etmesi gerektiğini belirtti. [BGHA]

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.