433 okunma

TOKİ Konutlarında Kuralar Çekiliyor

Bingöl merkez Kültür Mahallesi Kentsel Dönüşüm kapsamında 1.147 konutun hak sahiplerine ait kura çekimleri, Bakanlık yetkililerinin de katılımıyla noter huzurunda canlı yayınla gerçekleştirilecek.

ABONE OL
Ekim 17, 2022 18:54
1

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Bingöl merkez Kültür Mahallesi’nde eski deprem konutlarının yer aldığı 15,1 hektarlık alan kentsel dönüşüm alanı ilan edilmiş ve Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan’ın yoğun girişimleri, milletvekillerinin de desteğiyle 1.172 konut ve 196 işyeri inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi yapım işi ihalesi, TOKİ Başkanlığı’nca 2 Ekim 2020 Cuma günü 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 19’uncu maddesine göre açık ihale usulü ile yapılmıştı.

600 takvim gününde tamamlanacağı belirtilen proje kapsamında 123 metrekare ile 150 metrekare olmak üzere iki tip konut inşa edilecek ve 196 adet de işyeri yapılarak önemli bir ticari alan oluşturulacak.

HAK SAHİPLERİ İÇİN KURA ÇEKİMİ YAPILACAK
Hak sahiplerine gönderilen mesajda, Kültür Mahallesi Kentsel Dönüşüm kapsamında1.147 konutun hak sahiplerine ait kura çekimlerinin, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğü yetkililerinin de katılımıyla 18 Ekim 2022 Salı günü saat 10.00’da noter huzurunda yapılacağı belirtildi.

Kura çekiminin, Bingöl Belediyesi sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanacağı da kaydedildi. Hak sahipleri, kura çekimini canlı yayınlar üzerinden takip edebilecek. Sonrasında ise listeler yayınlanarak gerekli duyurular yapılacak.

KURALAR ÇEKİLMEDEN SATIŞA ÇIKARANLAR OLDU!
Satış ilanlarının konulduğu bazı internet sayfalarında henüz kurası çekilmeyen dairelerin 840 Bin TL ile satışa çıkarıldığı görüldü. Emlak firmaları tarafından konulduğu görülen ve katı da belirtilen konutların neye göre ilana konulduğu bilinmiyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

matadorbet