Vali Usta’dan Eğitim Yılı Sonu Mesajı: Yaz Tatili Başladı!
129 okunma

Vali Usta’dan Eğitim Yılı Sonu Mesajı: Yaz Tatili Başladı!

Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, 2023-2024 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle birlikte öğretmenler, öğrenciler ve velilere yönelik bir mesaj yayımladı.

ABONE OL
Haziran 13, 2024 19:14
Vali Usta’dan Eğitim Yılı Sonu Mesajı: Yaz Tatili Başladı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Vali Usta, mesajında Bingöl’de 59.927 öğrenci ve 4.333 öğretmenin eğitim öğretim yılını tamamlayarak yaz tatiline girdiğini belirtti.

Vali Usta, nitelikli insan potansiyelinin bir ülkenin en kıymetli hazinesi olduğunu vurgulayarak, çağın gerektirdiği yeteneklere sahip, iyi yetişmiş ve vizyon sahibi genç nesiller yetiştirmenin önemine dikkat çekti. İlin ve ülkenin geleceğini şekillendirecek nesiller için ellerinden gelen tüm gayreti göstermeye devam edeceklerini ifade etti.

Öğrencilere Mesaj

Vali Usta, öğrencilere yönelik mesajında, eğitim öğretim yılı boyunca çok çalıştıklarını ve yorulduklarını belirterek, onlara olan inancının sonsuz olduğunu söyledi. Öğrencilerin büyük işler başarabileceğine inandığını dile getiren Vali Usta, yaz tatilinde okumayı, araştırmayı, eğlenmeyi ve öğrenmeyi ihmal etmemeleri gerektiğini vurguladı. Öğrencilerin başarılarını devam ettirecekleri yeni eğitim öğretim yılında buluşmak üzere mutlu ve keyifli bir yaz tatili diledi.

Öğretmenlere Mesaj

Öğretmenlere teşekkür eden Vali Usta, büyük bir heyecan ve umutla başladıkları eğitim öğretim yılını huzur içinde tamamladıklarını belirtti. Eğitim öğretim faaliyetlerinin yürütülmesinde ve il başarı seviyesinin artırılmasında gösterdikleri gayret ve özverili çalışmalar için öğretmenlere teşekkür eden Vali Usta, yaz tatilini dinlenerek, kitap okuyarak ve sosyal etkinliklere katılarak geçirmelerini tavsiye etti.

Velilere Mesaj

Vali Usta, velilere yönelik mesajında, çocukların okul başarılarında anne ve babaların da öğretmenler kadar önemli bir görevi olduğunu vurguladı. Karne sonuçlarının aynı zamanda velilerin çocuklarıyla ne kadar ilgilendiklerinin göstergesi olduğunu belirten Vali Usta, çocukların özgüvenini zedeleyecek tutumlardan kaçınılması gerektiğini söyledi. Yapıcı, destek ve teşvik edici bir yaklaşımın önemine dikkat çekti.

Son olarak, Vali Ahmet Hamdi Usta, öğrenciler, öğretmenler ve velilere üstün gayret ve çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, huzurlu bir yaz tatili dileklerini iletti. [BGHA]

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.