491 okunma

Varol; “İl Başkanlığı Görevinden Sağlık Sorunları Nedeniyle Ayrılıyorum”

MHP Bingöl İl Başkanı Nurettin Varol, başkanlıktan istifa ettiğini belirterek; “Bugün itibariyle 17 Mayıs 2017 tarihinde yapılan olağan İl Kongresinde seçilmiş bulunduğum ve altı yıldır şerefle yürütmekte olduğum Milliyetçi Hareket Partisi Bingöl İl Başkanlığı görevinden sağlık sorunları nedeniyle ayrılıyorum.”

ABONE OL
Eylül 30, 2022 19:03
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – MHP Bingöl İl Başkanı Nurettin Varol, başkanlık görevinden ayrıldığını açıkladı.

Varol, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bugün itibariyle 17 Mayıs 2017 tarihinde yapılan olağan İl Kongresinde seçilmiş bulunduğum ve altı yıldır şerefle yürütmekte olduğum Milliyetçi Hareket Partisi Bingöl İl Başkanlığı görevinden sağlık sorunları nedeniyle ayrılıyorum. Genel Başkanımız Liderimiz Sayın Devlet BAHÇELİ beyefendinin takdir ve tensipleriyle bu kutsal görevi devretmenin onurunu yaşamaktayım. An oldu geceyi gün ederek emek verdik, bir ekmeği bölüştük, başımı yastığa vicdan rahatlığıyla koyma savaşını verdim ve benliğimi dava ile ezerek bu yolda layıkıyla yürümeye çalıştım. Bu şeref, emanet aldığım ve emanet ettiğim kutlu vazifenin ömrüme kattığı gururdur, son nefesime kadar taşıyacağım ve çocuklarıma miras bırakacağım bu şerefli geçmiş en kıymetli apoletim olacaktır.

Onurluyum çünkü; altı yıllık süreçte Milliyetçi Hareket Partisinin oy oranını % 2000 oranında artırarak %27 gibi bir oy oranına ulaşarak, Bingöl İl Belediyesinde 6 olmak üzere toplamda 24 adet Belediye Meclis üyesi, 2 adet İl Genel Meclis Üyesi, 1 adet İlçe Belediye Başkanlığını kazandık, Adaklı İlçemizde 6 oy, Ilıcalar Beldemizde 37 oyla Belediye başkanlıklarını az oy farkı ile kaçırdık. İl başkanlığım sürecinde içtenlikle güzel işler gerçekleştirdiğimiz inancındayım. Yaptıklarımız oldu, yapamadıklarımız da olmuştur. Vicdanen huzurlu bir şekilde emaneti, devrettiğime inanıyorum. Ben halis bir niyetle dava sürecimi büyük bir onurla idame ettim elbette ki, takdir Ülkücü Hareketin şerefli ve namuslu mensuplarınındır.

Görev sürem boyunca yaptıklarımın ve yapamadıklarımın hesabını her zaman Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezine vermeye hazırım Ülkücülük dışında bir aidiyet tanımayan, Ülkücü pencereden bakarak beni eleştiren herkese şimdiden saygı duyacağımı belirtmek istiyorum fakat görev sürem boyunca yaptıklarıma şahsi ikbal, menfaat ve Ülkücülük dışındaki pencerelerden eleştiri getirecek olanların fikirleri de şahsiyetleri de tarafımca hükümsüzdür. Bu süreç boyunca yapılan her güzel iş teşkilatımın, her eksik, noksan şahsımındır. Ömrü boyunca Ülkü kelimesinin sonundaki –cü aidiyeti dışında tek bir sıfatı dahi kabul etmeyen şahsım, bundan sonra da Ülkücü olabilmenin ve Ülkücü kalabilmenin şerefine talip olacaktır. Makamlar şerefli bir emanet, dava adamlığı ise ömürlük aidiyettir.

Son olarak 6 yıl boyunca beraber çalıştığım, görev yaptığım İl Yönetimime, İlçe Başkanlarımıza, İl Ocak Başkanıma, Ocak yöneticilerine, Desteklerini esirgemeyen tüm Ülküdaşlarıma ve Milliyetçi Hareket Partisine destek olan kıymetli dava arkadaşlarımıza, Eşime, Çocuklarıma, Aileme, sonsuz teşekkür ederim.

Göreve atanacak olan, İl Başkanımıza ve Yönetimine Allahtan kolaylık ve muvaffakiyetler diliyorum. Davamıza, camiamıza, şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.