437 okunma

“Talebimizin Belediye Tarafından Yerine Getirilmesini Bekliyoruz”

Altı Nokta Körler Derneği Bingöl Şubesi, Dörtyol Saat Kulesi önünde basın açıklaması yaparak, belediyenin şehir içi ulaşım hizmeti vermesini talep etti.

ABONE OL
Eylül 30, 2022 18:55
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Bingöl’de şehir içi ulaşım hizmetinin tek elden yürütülmesi nedeniyle sık sık sıkıntılarla karşılaştıklarını belirten engelliler, Dörtyol Saat Kulesi önünde bir araya gelerek, sorunlarını dile getirdi.

Engellilerin talepleri ile ilgili açıklama yapan Altı Nokta Körler Derneği Bingöl Şube Başkanı Mücahid Korkutata, “Bingöl halkına kazandırılmasını istediğimiz toplu taşıma tabimiz için bir aradayız. Belediye tarafından ulaşım hizmetinin verilmesi için başlattığımız imza kampanyasına 9 binin üzerinde kişi destek verdi. Toplu taşıma talebimizin belediye tarafından yerine getirilmesini bekliyoruz” dedi.

Toplu araçlarında sorunlarla karşılaştıklarını belirten Korkutata, sorunlarının ancak belediye tarafından toplu taşıma hizmetinin verilmesiyle çözülebileceğini söyledi.

Korkutata, şunları söyledi: “Halk otobüsleri yöneticileri, büyük bir yükün altında olduklarını söylüyor. Bu yükü pay ederek herkesin üzerinden almak sosyal devletin gereğidir. Dolayısıyla biz buradan Sayın Cumhurbaşkanımıza, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımıza, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımıza sesleniyoruz: 9 yıldır Bingöl’de devam eden bu sorunları artık çözün. Engelli vatandaşlarımız ulaşım hakkı istiyor. 2022 Yasasının kendilerine tanımladığı hakkı istiyor. Devletin vermiş olduğu hakkı, devlete bağlı belediyenin vermesi gerekiyor.”

Engelli vatandaşlar, Korkutata’nın basın açıklamasının ardından bir süre oturma eylemi yaptıktan sonra dağıldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.