316 okunma

Azerbaycan Arıcılar Birliğinden Bingöl’e Ziyaret

Azerbaycan Arıçılar Assosiasiyası’dan temsilciler, Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak'ı ziyaret etti.

ABONE OL
Eylül 12, 2022 17:19
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – 2016 yılında “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi” kapsamında ‘Tarım ve Havza Bazlı Kalkınma Alanı’nda pilot üniversite seçilen Bingöl Üniversitesi ulusal ve uluslararası alanda çalışmalarını sürdürüyor.

“Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi” kapsamında yürütülen çalışmaları gözlemlemek ve eğitim almak için Azerbaycan Cumhuriyeti Azerbaycan Arıçılar Assosiasiyası’ndan Bingöl Üniversitesine gelen Pərvin Lətifova ve Xatire Babayeva, Rektör Prof. Dr. İbrahim Çaprak’ı makamında ziyaret etti. Heyetin kabulünde Pilot Üniversite Koordinasyon Merkezi Birimi (PİKOM) Koordinatörü Doç. Dr. Nusret Özbay ve Koordinatör Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Nurullah Demir de hazır bulundu. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Azerbaycan’da arı ve arı ürünleri alanında güçlü faaliyetlerde bulunan Qinyet Oğulları firması ile Bingöl Üniversitesi arasında yapılabilecek proje ve iş birliklerine dair karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

Gerçekleştirilen ziyaret ile ilgili açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, Bingöl Üniversitesi ile Azerbaycan Arıcılar Birliği arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında gerçekleştirilen bu eğitim ve ziyaret programının kendilerini oldukça mutlu ettiğini,  Azerbaycan ile ortak çalışma konularında her türlü iş birliğine hazır olduklarını belirtti.  

Pərvin Lətifova ve Xatire Babayeva, Bingöl Üniversitesi Pilot Üniversite Koordinasyon Merkezi Birimi (PİKOM) Koordinatörlüğü ile Arı ve Doğal Ürünler Ar-Ge ve Ür-Ge Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından organize edilen “Uygulamalı Arı ve Arı Ürünleri Ürün Geliştirme” eğitim programını başarılı bir şekilde tamamlayarak eğitim sertifikalarını PİKOM Koordinatörü Doç. Dr. Nusret Özbay’dan aldılar.

Azerbaycanlı kursiyerler ayrıca Bingöl Üniversitesi Modern Arıcılık Kompleksi, Bingöl Arıcılar Birliği ve Bingöl Çapakçur Bal firmasının organize sanayi bölgesinde kurulan yeni bal dolum ve paketleme tesisini ziyaret etti. Lətifova ve Babayeva, eğitim ve ziyaret programından çok memnun kaldıklarını, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çaprak başta olmak üzere, emeği geçen tüm üniversite personeline teşekkür ettiler.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

matadorbet