Bingöl Devlet Hastanesi’nde İlk Kapalı Kolon Tümörü Ameliyatı
187 okunma

Bingöl Devlet Hastanesi’nde İlk Kapalı Kolon Tümörü Ameliyatı

Bingöl Devlet Hastanesi, önemli bir sağlık başarısına imza atarak ilk kez laparoskopik (kapalı) kolon tümörü ameliyatını gerçekleştirdi.

ABONE OL
Haziran 11, 2024 18:51
Bingöl Devlet Hastanesi’nde İlk Kapalı Kolon Tümörü Ameliyatı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Bingöl Devlet Hastanesi, önemli bir tıbbi başarıya imza atarak ilk kez laparoskopik (kapalı) kolon tümörü ameliyatını gerçekleşti. Opr. Dr. Mehmet Uçar’ın şefliğinde ve Opr. Dr. Mehmet Aykut Dadaşoğlu’nun operatörlüğünde yapılan ameliyat, başarıyla tamamlandı ve 24 yaşındaki hasta İsa Tekingür sağlığına kavuşarak taburcu edildi.

FAP Sendromlu Hastalar İçin Yeni Tedavi İmkanı

Bu ameliyat, özellikle Familyal Adenomatozis Polipozis (FAP) sendromlu hastalar için büyük bir önem taşıyor. FAP sendromu, kolon ve rektum kanserine yatkınlık oluşturan genetik bir hastalık olarak bilinmektedir ve bölgedeki hasta sayısı oldukça fazladır. Daha önce dış merkezlerde tedavi gören bu hastalar, artık Bingöl Devlet Hastanesi’nde de güvenle ameliyat edilebilecekler.

Gelişmiş Altyapı ile Güvenli ve Konforlu Ameliyat

Opr. Dr. Mehmet Aykut Dadaşoğlu, ameliyatla ilgili yaptığı açıklamada, hastanenin teknik ve fiziki altyapısının sağlamlaştırıldığını ve bu sayede bu tür ameliyatların hastane bünyesinde yapılabilir hale geldiğini belirtti. Dadaşoğlu, kolon ve rektum kanserlerinde laparoskopik ameliyatların güvenle uygulanabildiğini, bu yöntemin hasta konforunu artırdığını, hastaların normal yaşantılarına erken dönmelerini sağladığını, daha az ağrı ve erken taburculuk gibi avantajlar sunduğunu ifade etti. [BGHA]

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.