Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kızılcahamam’da Önemli Açıklamalar
449 okunma

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kızılcahamam’da Önemli Açıklamalar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam'daki İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu.

ABONE OL
Haziran 1, 2024 14:04
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kızılcahamam’da Önemli Açıklamalar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Erdoğan, konuşmasında milletin beklentilerine, seçim sonuçlarına, terörle mücadeleye ve ekonomiye dair birçok konuya değindi.

Milletin Beklentileri ve Seçim Sonuçları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletimizin başta değişim ve yenilenme talebi olmak üzere sandık sonuçlarıyla bize ulaştırdığı beklentilerinin tamamının farkındayız. Milletimizle gönül köprülerimizi tekrar güçlendirirken, AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın surlarında ‘gedik açma’ girişimlerine fırsat vermeyeceğiz,” dedi. 14-28 Mayıs ve 31 Mart seçim sonuçları arasındaki negatif ayrışmayı tüm yönleriyle ele alacaklarını vurgulayan Erdoğan, “Seçmenden geçer not alamayan bizim takdirimize mazhar olamaz. Mesajların gereğini vakti saati geldiğinde muhakkak yapacağız,” ifadelerini kullandı.

Siyasetin Amacı Millete Hizmet

Erdoğan, siyasetin ülke ve millet için verilen çetin bir mücadele olduğunu belirterek, “Biri yanağımıza tokat atmaya yeltendiğinde diğer yanağımızı dönmedik, karşılığını verdik. Edepten hiç taviz vermedik ama edepsizliği de karşılıksız bırakmadık,” dedi. Ayrıca, Kürtlerle kucaklaştıklarını ve geçmişte uygulanan yanlış politikaların neticelerini gidermeye çalıştıklarını ifade etti.

Seçim Süreci ve Muhalefete Ziyaret

10 ayda üç seçim sürecini üst üste yaşadıklarını belirten Erdoğan, seçimlerin toplumu yorduğunu ve yıprattığını söyledi. Seçim gecesi oynanan ‘kazanıyoruz’ tiyatrosunu Türk siyasetinin utanç hanesine yazdı. Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i Kurban Bayramı’ndan önce ziyaret edeceğini açıkladı.

Terörle Mücadele ve Ekonomi

Erdoğan, Türkiye’nin on yıllardır ayağına pranga olan sorunun terör olduğunu vurgulayarak, “Teröre karşı ortak tavır geliştirmeden Türkiye’yi daha ileriye götüremeyiz,” dedi. Ayrıca, Türkiye ekonomisinin yılın ilk çeyreğinde yüzde 5,7 büyüdüğünü ve enflasyonun yılın ikinci yarısından itibaren iniş trendine gireceğini belirtti.

Hukukun Üstünlüğü ve Yeni Anayasa

Erdoğan, hukukun siyasetteki referansları olduğunu belirterek, hukukun dışına çıkıldığında ülkenin mahkemelerinin gerekeni yapacağını söyledi. “Bizim hukuk karşısında boynumuz kıldan incedir. Aynı tavrı muhalefetten de bekleriz,” dedi. Ayrıca, darbe anayasasının sivil ve özgürlükçü bir anayasa ile değiştirilmesi konusunda el ele verildiğinde, sadece siyasetin değil ülkenin bahtının da değişeceğini ifade etti. [BGHA]

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.