296 okunma

Erdoğan: Kiralık Katil Çeteleriyle Mücadeleye Devam

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Eninde sonunda kiralık katil çetelerinin kökünü kazıyacağız"

ABONE OL
Mart 7, 2024 10:45
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, terörle mücadele operasyonlarının yılın her günü aralıksız devam ettiğini belirterek, “Artık terörle mücadeleyi sınırlarımızın ötesine taşıdık. Sınırlarımızın ötesinde de terör bataklığını yavaş yavaş kurutuyoruz. Bazılarının hayalleri vardı. Suriye’de bölücü örgütlere ‘terör sığınağı’ kurulması yönünde planlar yaptık. Yaptığımız operasyonlarla bu planları yırttık, çöpe attık. Emperyalizmin ajanı olan kiralık katil çetelerinin kökünü eninde sonunda kazıyacağız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, beraberinde Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’la birlikte partisinin Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlediği mitinge katılmak üzere Elazığ’a geldi. Alanı dolduran yaklaşık 65 bin kişiye seslenen Erdoğan, AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, AK Parti Belediye Başkan Adayı Şahin Şerifoğulları ile 10 ilçe, 9 ilçe ve 20 belediye başkan adayına destek istedi.

Erdoğan, “Meydanda sordum, ‘Kaç tane Gakkoş var?’ 65 bin var dediler. 65 bin Gakkoş’un olduğu Elazığ’da seçimi kim kazanır? Elbette Gakkoşlar kazanır. Geçen yıl 1 Nisan’da Elazığ’a geldim. Deprem konutlarının temelini attık, önceki afet konutlarının kurasını yaptık. Akşam da depremzede kardeşlerimiz ile birlikte oruçlarımızı açtık. Bu vesileyle 6 Şubat ve diğer depremlerde kaybettiğimiz vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, ailelerine başsağlığı diliyorum. Yaklaşık 11 ay sonra, Elazığ’da bulunmaktan, sizleri kucaklamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Öncelikle Gakkoşlar’a şükranlarımı sunuyorum.Elazığ, Millet İttifakı’na milletvekili seçimlerinde yüzde 56, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise yüzde 67,2 destek vererek Türkiye’nin çok üzerinde destek verdi. Ülke ortalaması. Gakkoşlar bir kez daha kardeşlerinin yanında oldu. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Desteğinizden ve vefanızdan dolayı Allah sizlerden razı olsun. Gakkoşlar sevince tam severler.”

“Saldırılamaz ilan edilen her yere girdik”

Erdoğan, Elazığ’ın desteğini esirgemedikçe kimsenin bileğini bükemeyeceğini söyledi. “Sizlerden aldığımız güçle, vatan ve millet düşmanlarımızın kaçtığı dağları, mağaraları onlara dar hale getiriyoruz. Onların inlerine girdik mi? Gabar’a, Tendürek’e girdik mi? Girdik, devam edeceğiz. Bu milletin çocuklarına ihanet edilemez. Sınırlarımızın içinde ve dışında nerede terörist varsa onların üzerine tırmanırız. Allah’a şükürler olsun ki yıllar süren terör, çatışma, köy ve askeri baskınlarıyla anılan bölgeler Karakollarımız artık huzur ve güven altında. Eskiden Cudi gibi teröristlerin dağlarımızda gezdiği bugün dünyanın farklı yerlerinden ve ülkemizden gelen turistler korkusuzca dolaşıyor. Biz ‘saldırılamaz’ ilan edilen her yere girdik, hepsini temizledik. “

“Bazıları Suriye’de ‘terör cenneti’ Kurma hayalleri kurdu”

Terörle mücadele operasyonlarının yılın her günü aralıksız devam ettiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Artık terörle mücadeleyi sınırlarımızın ötesine taşıdık. Bataklıkları yavaş yavaş kurutuyoruz. Terörün sınırlarımız ötesinde de devam etmesi. Kiminin hayali Suriye’de bölücü örgütlere ‘terör sığınağı’ kurmaktı. Yaptığımız operasyonlarla bu planları yırtıp çöpe attık. Aynı şekilde Irak’taki operasyonlarımız da hedeflerimize doğru başarıyla ilerliyor. Allah’ın izniyle orada güzel sonuçlar elde edeceğiz. Emperyalizmin ajanı olan kiralık katil çetelerinin kökünü eninde sonunda kazıyacağız. Topraklarımıza güvenenlerden, çabalayanlardan hesap sormaya devam edeceğiz. Elazığ, terörle mücadelede en çok kayıp veren iller arasında yer alıyor. Elâzığ’ın yiğit evlatları, bölücü hainlere karşı yıllarca canları, kanları pahasına kahramanca mücadele etti. Canlarını verdiler ama canlarından daha kıymetli tuttukları aziz vatanımıza hainlerin ayak basmasına izin vermediler. Türkiye’de ameliyat yapılmasına izin vermediler. Kahraman Elazığ halkına ve onların güvenine olan şükran borcumuzu, terörü sonsuza kadar bitirerek ödeyeceğiz. Türkiye, terörle mücadelede her zamankinden daha kararlı, kararlı ve kararlıdır. Her zaman söylüyoruz, vatanımızın güvenliği, devletimizin bütünlüğü, halkımızın huzur ve güvenliği söz konusu olduğunda kimseyi görmüyoruz. Elazığ’a iradesine, istikbaline ve bağımsızlığına sahip çıktığı için bir kez daha teşekkür ediyorum.” [BGHA]

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.