2379 okunma

FKA Mesleki Eğitim Kursları Düzenleyecek

Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli’de ikamet eden işsiz kadınların ve 18-35 yaş arasındaki gençlerin başvuru yapabileceği mesleği eğitim kursları düzenlenecek.

ABONE OL
Ağustos 23, 2022 21:23
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyet gösteren Fırat Kalkınma Ajansı’nın yararlanıcı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı AB ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı’nın sözleşme makamı olduğu İstihdam, Eğitim ve Sosyal Politikalar Sektörel Operasyonel Programı (İESP SOP) kapsamında Avrupa Birliği tarafından desteklenen “TRB1 Bölgesindeki Dezavantajlı Kişilerin İşgücü Piyasasına Sürdürülebilir Entegrasyonu” operasyonu çerçevesinde, kadın ve gençlerin istihdama katılımının sağlanmasına yönelik mesleki eğitim kursları düzenlenecek.

Fırat Kalkınma Ajansından yapılan açıklamada, “Malatya, Elâzığ, Bingöl veya Tunceli’de ikamet eden işsiz kadınların ve 18-35 yaş arasındaki gençlerin başvuru yapabileceği program kapsamında; Mesleki Yeterlilik Belgesi ile mesleki eğitim yeterliliğinin daha kolay anlaşılmasına yardımcı olacak bilgiler içeren Europass Sertifika Eki verilecek olup katılımcıların iş bulma sürecine de destek sağlanacaktır.

Kurs programı süresi boyunca ulaşım, yemek vb. diğer masraflar ile katılımcıların genel sağlık sigortası primleri ve/veya iş kazası meslek hastalığı sigorta primleri proje bütçesinden karşılanacaktır” denildi.

Eğitimler kapsamında Bingöl’de; Kadın Giyim Modelist Yardımcısı, Ahşap CNC Makine Operatörü, Kaynakçılık, Oto Tamir Bakım Mekanikerliği, Makine Bakım Onarım Yardımcı Elemanı kurslarının açılacağı bildirildi.

Belirlenen kurslara başvuruların başladığı bildirildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.