591 okunma

HÜDA PAR’dan gençlere piknik programı

HÜDA PAR Bingöl Gençlik Kolları tarafından Çobantaşı alanında piknik etkinliği düzenlendi. Programda, gençler çeşitli oyunlarla hem eğlenip hem de kaynaştılar.

ABONE OL
Ağustos 23, 2022 21:18
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – HÜDA PAR Bingöl İl Teşkilatı, üye ve gönüllüleri piknikte bir araya geldi. Çobantaşı köyünde gerçekleşen programa, HÜDA PAR Sözcüsü Yunus Emiroğlu katıldı.

İl Başkan Refik Alpaya’nın selamlama konuşmasının ardından konuşan Parti Sözcüsü Emiroğlu, gençlerin kendilerini yetiştirmeleri konusunda tavsiyelerde bulundu.

-“İnsanlar cazibeli olan dünya hayatına aldanmakta”

Emiroğlu, “Rabbimiz Tabareke Suresi’nde çok açık bir ifadeyle herkesin anlayabileceği bir dille bu dünyada insanların imtihandan geçtiğini ifade ediyor. Biz bunu bir sınav salonuna benzetecek olursak sınav salonundaki öğrencinin heyecanı yaşadığı gibi ve sınav sonrasını hayal ettiği gibi aslında Allah’a ve ahiret gününe iman eden bir kişi de aynen bu şekilde bu dünyada ve ölümden sonrasını o telaşla imanın bir gereği olması hasebiyle düşünmektedir. Fakat bakıyoruz ki, içinde bulunduğumuz bu sınav salonunda maalesef insanlar Allah’ın çok güzel yarattığı cazibeli olan dünya hayatına aldanmakta, bu dünyayı ebediymiş gibi zannetmekte ve bu dünyadan hiç ayrılmayacakmış gibi yatırımda bulunmakta ve üst üste yığmaktadır” dedi.

-“Gençliğimizi Allah için harcamalıyız”

Allah ile bağlarını koparan insanların dünyanın cazibesine aldandığını söyleyen Emiroğlu, dünyanın cazibesine aldanan insanların nefislerinin peşinden koştuğunu ve günlerini kendilerine göre gün etmeye çalıştığını ifade etti.

Dünyanın cazibesine aldananların dünyanın güzelliklerinden istifade etmeye çalıştıklarını belirten Emiroğlu, şunları kaydetti:

“Bütün hayatımızı olduğu gibi gençliğimizi de Allah için harcamalıyız. Her şey bir hesaba göre dönüyor akıp gidiyor, bazı örneklere baktığımızda insanın aklı duruyor adeta. Bu muazzam evrende dünyamız bir toz zerresi gibidir. Allah bizleri bu evrenin eşrefi olarak niteliyor ve halifelik göreviyle sorumlu tutuyor. Bu evrenin içinde bizleri muhatap alıyor. Bu yaşamda her nimetten hesaba çekileceğiz bu evrende her varlık bir çalışma içindedir. Bu durumda insan durursa büyük bir eksiklik oluşur, bizlerde insan olarak yani eşrefi mahlûkat olarak bu hareketliliğimizi, çalışmamızı Allah rızası için harcamalıyız.”

Şiir dinletisi, ilahi ve ezgilerin seslendirildiği program, halat çekme ve voleybol gibi oyunların yapılması ile gençler hem eğlendi hem de kaynaştı. Piknik etkinliği, ikramlar sonrası sona erdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.