398 okunma

İktisadi Ve İdari Bilimler Kongresi Düzenlenecek

Bingöl Üniversitesi tarafından “II. Uluslararası İktisadi ve İdari Bilimler Kongresi” düzenlenecek.

ABONE OL
Aralık 7, 2022 09:20
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – 19-20 Ocak 2023 tarihlerinde yapılacak kongreye bildiriler, 31 Aralık 2022 tarihine kadar sunulabilecek. Kabul edilen bildiriler, 7 Ocak 2023 tarihinde açıklanacak.

Kongre ile ilgili Bingöl Üniversitesi Kongre Düzenleme Kurulundan yapılan duyuruda, şu ifadelere yer verildi: “Dünya ekonomisindeki belirsizlikler, enerji krizleri, işletmelerin pandemi sonrası yeni problemleri, jeopolitik gerginlikler, göç hareketleri, dijital dünyanın hayatı kuşatması ve benzeri iktisadi ve idari meseleler, toplumları küresel çapta yeni mücadelelerle karşı karşıya getirmektedir.

Her günün yepyeni ve yıkıcı sürprizlere gebe olduğu ve her yılın bir öncekinden hayli farklılaştığı bu zamanda akademisyenler ve uzmanlar, bu yeni sosyal gerçeklikleri anlamak, araştırmak ve yeni çalışmalara yol göstermek gibi bir misyona sahiptirler. İktisat, siyaset, işletme, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, maliye ve diğer alanlarda çalışan bilim insanları, söz konusu bu sorunları küresel olarak rahatsız edici bir çığlık olarak görmektedirler.

Kasım 2021’de Bingöl Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin organizasyonuyla “Krizler, Belirsizlikler, Arayışlar” teması ile birincisi düzenlenen kongreye, çeşitli ülkelerden çok değerli konuşmacılar katılmış, toplamda 150’ye yakın bildiri gönderilmiştir. Küreselleşmeden yapay zekâya, uluslararası siyasetten tüketici davranışlarına kadar birçok konu ele alınmıştır.

19-20 Ocak 2023 tarihlerinde çevrimiçi gerçekleştirilecek bu ikinci kongrenin ana teması ve odak noktası, güncel ‘Küresel Fırsatlar ve Tehditler’dir. Toplum hayatında rolü en büyük olan iktisadi ve idari alanların ilerlemesine katkıda bulunmak, 2023 yılı ve sonrası için tartışmaya değer görülen küresel fırsat ve tehditleri inceleyen bildirilerinizi ücretsiz olarak sunmak üzere sizleri davet ediyoruz.

Kongre şartlarına uyan ve hakemliği tamamlanan nitelikli çalışmalar, Bingöl Üniversitesi’nin ULAKBİM-TRDizin Endeksli BUSBED ve BİİBFAD Dergilerinde Mart 2023’te çıkacak özel sayıda yayımlanacaktır. Kongreye katılım ücretsizdir.

Cumhuriyet’in 100’üncü yılına girerken bu uluslararası kongrenin başta ilgili disiplinlere, Türkiye’ye ve dünyaya rehberlik etmesini ümit ediyoruz.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.