386 okunma

“Öğrenciler Karayolunda Sıkıntılar Yaşıyor”

HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir; “Bingöl -Muş karayolu üzerinde bulunan Pir Ali Bey KYK Yurdunun öğrencileri, yurt ve toplu taşıma duraklarını birbirinden ayıran karayolunda her gün büyük tehlikelerle karşı karşıya kalmaktadırlar.”

ABONE OL
Kasım 14, 2022 20:24
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun yanıtlaması için meclise soru önergesi sunan HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Pir Ali Bey KYK Yurdunun öğrencilerinin karayolunda sıkıntılar yaşadığını dile getirdi.

Aydemir, önergesinde şu ifadelere yer verdi:

“Bingöl -Muş karayolu üzerinde bulunan Pir Ali Bey KYK Yurdunun öğrencileri, yurt ve toplu taşıma duraklarını birbirinden ayıran karayolunda her gün büyük tehlikelerle karşı karşıya kalmaktadırlar. Bu yol üzerinde; sonucu ağır ve hafif olmak üzere birçok kez kazalar yaşanmıştır. Bu konu defalarca gündem yapılmasına rağmen önlem alma konusunda herhangi bir adım atılmadığı görülmüştür. Öğrencilerin hemen her gün maruz kaldıkları bu tehlikeli yol için yapılabilecek en makul çalışma o güzergâh üzerinde bağlantıyı koparacak bir alt geçittir. Kaleönü Mahallesi ve öğrencilerinde alt geçit konusunda mutabık oldukları ve her gün yaşanan tehlikelerin bir daha yaşanmaması adına sizlerin de bu konuda bir adım atması hayatidir.

Bu bağlamda;

  1. Bingöl-Muş Karayolu üzerinde yer alan Pir Ali KYK yurdu öğrencilerinin yaşadıkları sıkıntılar ile ilgili tarafınıza ulaşmış bir şikâyet ya da bilgi var mıdır?
  2. Bahsi geçen yol üzerinde yaşanan kaza sayısı kaçtır?
  3. Mağdur olan öğrenciler konusunda hazırlanmış bir rapor var mıdır?
  4. Talep edildiği şekilde bir alt geçit yapımı için herhangi bir çalışmanız var mıdır?”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.