386 okunma

“Şehitlerimiz Ve Gazilerimiz, Milletimizin Gönlünde Müstesna Bir Makama Sahiptirler”

19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle açıklama yapan Vali Ekinci; “Hakkı ve hakikati yüce kılmak için canlarını siper eden şehit ve gazilerimiz milletimizin gönlünde ve hafızasında daima müstesna bir makama sahiptirler.”

ABONE OL
Eylül 19, 2022 08:27
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Bingöl Valisi Kadir Ekinci, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Vali Ekinci, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Hakkı ve hakikati yüce kılmak için canlarını siper eden şehit ve gazilerimiz milletimizin gönlünde ve hafızasında daima müstesna bir makama sahiptirler.

Asırlardır üzerinde yaşadığımız bu topraklar aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin bizlere emanetidir. Evrensel sembolümüz olan ezanımız bu fedakâr çabalar neticesinde bugün özgürce okunmakta, ay yıldızlı bayrağımız bu üstün gayretler neticesinde özgürce ve gururla dalgalanmaktadır.

Bugün sahip olduğumuz imkanları ve huzuru, tarih boyunca barış ve adalet için mücadele veren aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Modern dünyada bağımsız ve özgür olmanın hazzını ‘bir hilal uğruna batan güneşlere’ borçluyuz.

Eşsiz fedakarlıkları ile gönlümüzde taht kahraman gazilerimiz ile ne kadar övünsek, onlar için ne kadar dualar etsek, şükran ve minnet duysak azdır.

Dün olduğu gibi bugün ve yarınlarda da istiklalimiz ve istikbalimiz için mücadele etmekten geri durmayacağız. Birlik ve beraberliğimize, dostluk ve kardeşliğimize kasteden dahili ve harici bedhahlara iman dolu göğsümüzü siper edeceğiz.

Her karışı şehit kanı ile karılmış ve her köşesi gazilerimizin hatıraları ile şekillenmiş Anadolu topraklarında 15 Temmuz hainlerini durduran ve aşağılık planlarını başlarına geçiren şehadet ve gaza bilinci artarak devam edecektir.

Bu bilinçle Malazgirt zaferini, Çanakkale ruhunu, Kut’ul Amare destanını ve şanlı İstiklal Mücadelesini sonraki nesillerimize en güzel şekilde aktaracağız. Tarihimize yön veren ve hafızamıza yapı taşı olan gazilerimizin muhterem hatıralarını daima anacak, anlayacak ve canlı tutacağız.

Bu duygular vesileyle, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; hayatta olan gazilerimize ve onların değerli ailelerine sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.