TÜVTÜRK’ten Araç Muayenesinde Önemli Değişiklik
336 okunma

TÜVTÜRK’ten Araç Muayenesinde Önemli Değişiklik

TÜVTÜRK, milyonlarca araç sahibini ilgilendiren önemli bir değişiklik duyurdu.

ABONE OL
Haziran 26, 2024 14:06
TÜVTÜRK’ten Araç Muayenesinde Önemli Değişiklik
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – TÜVTÜRK, milyonlarca araç sahibini ilgilendiren önemli bir değişiklik duyurdu. Artık yeni bir araç satın alan sürücüler için ilk 3 yıl boyunca araç muayenesi yaptırma zorunluluğu ortadan kaldırıldı.

İlk 3 Yıl Muayene Zorunluluğu Kaldırıldı

TÜVTÜRK tarafından yapılan açıklamaya göre, yeni bir otomobil satın alan sürücüler, ilk 3 yıl boyunca muayene yaptırmak zorunda olmayacak. Bu değişiklik, Türkiye’de trafiğe kayıtlı araçların güvenliğini ve çevreye duyarlılığını artırmak amacıyla gerçekleştirildi.

Muayene Prosedürleri ve Gelecek Adımlar

TÜVTÜRK, araç sahiplerinin düzenli olarak gerçekleştirmesi gereken muayene prosedürleri ve gelecekte atılacak adımlar hakkında da bilgilendirme yaptı. Muayenesi yapılmamış araçların trafiğe çıkması yasaklanırken, seyyar istasyonlarda binek otomobil, traktör ve motosiklet muayenelerinin gerçekleştirilebildiği belirtildi.

Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü

Egzoz gazı emisyon ölçümünün ise sadece sabit ve yetkilendirilmiş seyyar istasyonlarda gerçekleştirilebildiği bilgisi verildi. Bu uygulama, çevreye duyarlılığı artırmak amacıyla hayata geçirildi.

TÜVTÜRK, araç sahiplerine resmi açıklamaları takip etmeleri ve belirtilen muayene prosedürlerine uymaları konusunda çağrıda bulundu. [BGHA]

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.