530 okunma

“Üniversite Etkinlikleri Zora Sokuyor” İddiası

Bingöl’de sosyal aktivite alanlarının yetersizliğinden dolayı bir önerge sunan HDP Milletvekili Erdal Aydemir, şu iddialarda bulundu: “Üniversite gibi etkinlik konusunda ön açıcı bir eğitim kurumunun etkinlikleri destekleyip teşvik etmek yerine zora soktuğu, Belediyenin de aynı şekilde dönem dönem yokuşa sürdüğü bilinmektedir.”

ABONE OL
Aralık 8, 2022 06:34
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun yanıtlaması için bir soru önergesi meclise sunan HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, sosyal alan yetersizliğine vurgu yaptı.

Aydemir, önergesinde şu iddialara yer verdi:

“Bingöl’de sosyal aktivitelerin yapılabileceği alanların eksikliği, yapılması istenilen etkinliklerin aksamasına zaman zamanda iptaline kadar uzanmaktadır. Özellikle tiyatro ve konser etkinlikleri için salon temininde zorlukların yaşandığı bilinmektedir. Salon temini konusunda yaşanan zorluklardan sebeple birçok etkinlik iptal edilmiş, bu etkinlikleri düzenleyenler mağduriyetler yaşamışlardır. Salt etkinlik yapılabilecek bir salon olmaması, etkinlikleri organize edenleri Üniversitesi ve Belediye Konferans Salonlarına yönlendirmiştir. Üniversite gibi etkinlik konusunda ön açıcı bir eğitim kurumunun etkinlikleri destekleyip teşvik etmek yerine zora soktuğu, Belediyenin de aynı şekilde dönem dönem yokuşa sürdüğü bilinmektedir. Ayrıca şehirde ki kütüphane eksikliği de artık bariz bir şekilde hissedilmektedir. Bingöl Halkı söz konusu eksiklikler konusunda bir açıklama, çalışma beklemektedirler.

  1. Bakanlığınızın Bingöl’de çok yönlü bir aktivite salonu planlaması var mıdır?
  2. Etkinlik yapılabilecek bir salona sahip olmayan Bingöl’de bugüne kadar kaç etkinlik iptal edilmiştir, tarafınıza ulaşmış bir bilgi var mıdır?
  3. Bingöl’de ki kütüphane sayısı kaçtır?
  4. Her mahallede, halkın ve özellikle de öğrencilerin faydalanabileceği kütüphaneler yapılacak mı?
  5. Çeşitli kursların ve mesleklerin öğretilebileceği Halk Evleri ile ilgili Bingöl’de bir çalışmanız olacak mı?

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.