1598 okunma

Çintay: ‘Gelişim için varız!’

Üyelerin ihtiyaç duydukları finansmana ulaşması hususundaki girişimleri öncelediklerini vurgulayan BİNTSO Başkan Adayı Çintay; ‘Toptancılar Hali’nin yapımı ve galericiler sitesinin kurulması ile Yeni Sanayi Sitesi’nin tez zamanda hayata geçirilmesi gibi birçok önemli adımı süratle atacağız. İhracat danışmanlığı, AB hibe programları ve daha birçok konuda yepyeni bir sayfa açma kararlılığındayız. Çünkü gelişim, dönüşüm ve yenilik için çıktık bu yola.’

ABONE OL
Eylül 30, 2022 08:04
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası (BİNTSO) Komite Seçimleri 02 Ekim 2022 Pazar günü gerçekleştirilecek. Seçim öncesi bir dizi değerlendirmelerde bulunan ve hedeflerini açıklayan Başkan Adaylarından Kadir Çintay, destek talebinde bulunup tüm delegeleri sandık başına davet etti.

Başkan olması durumunda yapacaklarına dair ön bilgiler paylaşan Çintay, sorunlara değil çözümlere odaklanacaklarını, bahane yerine iş üreteceklerini vurguladı.

Çintay, seçimi kazanması durumunda yapacaklarını ise şöyle sıraladı;

“ÖNCELİĞİMİZ ÜYELERİMİZİN MENFAATİ OLACAKTIR”
Oluşturulacak yeni yönetimin kısır çekişmelerden uzak, işine ve üyelerine sağlayacağı kazanımlara odaklanacağını ifade eden Çintay; “Üyelerimizin menfaati her türlü olgunun üzerinde olacaktır. Bu hususta atacağımız ilk adımlardan biri, üyelerimizin ihtiyaç duydukları finansmana ulaşması konusunda planlı çalışmalar yapmak ve firmalarımızın finansal tablolarının hazırlanmasında, teminatlandırma konusunda ve en uygun finansman kaynağına ulaşılmasında firmalarımıza destek olmak olacaktır. Bankalarla yapacağımız görüşmeler ve protokollerle üyelerimizin ihtiyaçlarına cevap vereceğiz” dedi.

“TOPTANCILAR HALİ, GALERCİLER SİTESİ VE SANAYİ SİTESİ ÖNCELENECEK!”
Bingöl’ün kanayan yarası olarak nitelediği toptancılar sitesi için yer tespitinin yapılması ve her türlü donanıma sahip Toptancılar Hali inşa etmeye yönelik planlamalarının bulunduğunu kaydeden Çintay; “Trafik sorunu yaşanmadan, tek merkezden dağıtım ağına ulaşan bir merkez oluşturmayı hedefliyoruz. Ayrıca galerici esnafımızı da layık oldukları yeni bir alan ve mekâna kavuşturmayı, tüm galericileri tek merkezde bir araya getirmeyi ve kurumsal bir yapıya kavuşturmayı planlamaktayız. Benzer bir çalışmayı mobilya galerileri için de ön görmekteyiz. İlimizde yapımı devam eden Yeni Sanayi Sitesinin bir an önce üyelerine ek maliyetler çıkarmadan hizmete alına bilmesi için gereken tüm çalışmaların içerisinde olacağız. Tüm kamu kurum ve kuruluşları ile yapılacak iş birlikleri ile çevre düzenlemesi, sosyal alanların düzenlenmesi ve buranın bilinirliğinin arttırılması konusunda çalışmalar yapacağız ve büyük bir tutkuyla takipçisi olacağız.”

“İHRACAT, HİBE VE EĞİTİM PROGRAMLARINA YOĞUNLAŞACAĞIZ”
Üye işletmelerin ihracat konularında yeterli bilgiye sahip olması için hem personel eğitimlerinin yoğunlaştırılacağını hem de ücretsiz danışmanlık hizmeti sunulacağını anlatan Çintay: “İlimizde eğitim hizmeti veren işletmelerimizi üyelerimizle buluşturacak eğitim programlarının düzenlenmesi, eğitim ve danışmanlık bütçemizin yanı sıra Avrupa Birliğinden ve Kalkınma Ajansından bu eğitimlerin finanse edilmesi için projelerin hazırlanması, böylelikle eğitim alnında hizmet veren firmalarımızın hak ettikleri ücretleri alması ve gelişmelerine katkıda bulunması sağlanacaktır. Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası’nı ilimizin bilgi merkezi haline dönüştüreceğiz. Üyelerimiz ihtiyaç duydukları her konuda, mutlaka onlara rehberlik yapacak ve yol gösterecek nitelikli bir çalışma ekibimiz olacak. Avrupa Birliği, Türkiye’nin en önde gelen ihracat pazarı durumundadır. Odamızda kuracağımız Avrupa Birliği Bilgi Merkezi ile tüm büyük illerin üyelerine sunmuş olduğu hizmeti Bingöl’de de üyelerimizin hizmetine sunacağız. Odamızın ve üyelerimizin yararlanacağı Avrupa Birliği hibe programlarını takip etmek ve projeler hazırlamak için proje ekibi de kurulacaktır. Bu ekip, üyelerimizin hibelere ve diğer tüm ihtiyaç duyulacak bilgilere ulaşabilecekleri bir merkez olacaktır. ‘Avrupa İşletmeler Ağı’nın başkan yardımcılığı birlik başkanımız Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu tarafından yürütülmektedir. Türkiye’de bu ağın parçası olan birçok Oda bulunmaktadır. Haklı talebimizi yaparak Bingöl’ü de bu ağın bir parçası haline getireceğiz. Üyelerimizin uluslararası pazarlara ulaşabilmesi ve ilimizin ihracatını arttırmak için bu konuda üyelerimize sürekli danışmanlık ve mentörlük hizmeti verecek bir ekip de oluşturacağız. Üyelerimizin ticari faaliyetlerini yürütmek için ihtiyaç duydukları kurumlar için çevre illere gitmeleri, günümüzde kabul edilebilir bir durum değildir. Onun için TSE, KGF ve DAİB için odamızda temas noktaları oluşturmak için çalışmalar yapılacaktır.”

“KALİFİYE PERSONEL VE ARA ELAMAN İHTİYACI…”
İşletmelerin büyük bir çoğunluğunun nitelikli personele ulaşmakta zorluk yaşadığına dikkat çeken Çintay, İŞKUR’la yapacakları işbirlikleriyle ihtiyaç yoğunluklu sektörlere ara eleman yetiştirmek için çalışmalar yapacaklarını söyledi.

Bingöl’de öne çıkan sektörlerin gelişim planlarını hazırlayacaklarının altını çizen Çintay; “Öncelikle başka şehirlerde yaşayan hemşerilerimizin tekrar Bingöl’e yatırım yapmalarını sağlayacağız. Dışarıdan gelen yeni yatırımlar ilimize istihdam ve gelir olarak tekrar dönecektir. Bir yandan mevcut üyelerimizin sorunlarını çözüp ticari gelişimlerini desteklerken, yeni yatırımcıları da ilimize taşıyarak Bingöl olarak ticari hacmimizi de arttıracağız. Bu konuda istekli, heyecanlı ve kararlıyız” şeklinde konuştu.

“SEÇİM HAYIRLARA VESİLE OLSUN”
Seçim sonucunun hayırlara vesile olmasını dileyen Çintay; “Kırgınlıklardan uzak, hoşgörünün öne çıktığı, adil bir seçim diliyor, kazananın üyelerimiz ve Bingöl olmasını temenni ediyorum. Bizler, görev tevdi edilmesi durumunda Odamıza çok şey katacağımıza, gelişim ve yenilik odaklı bir anlayışla başarı çıtasını en üst noktaya ulaştıracağımıza inanıyoruz. Bu hususta kıymetli üyelerimizin destek ve duasını bekliyor, tüm adaylara başarılar diliyorum.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.