278 okunma

Mahallenin Sorunlarını Başkana İletti

HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya, Belediye Başkanı Arıkan’ı ziyaret ederek, mahallelerin sorunları iletti.

ABONE OL
Kasım 18, 2022 17:38
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Bingöl İl Başkanı Refik Albaya, mahalle muhtarları ile yapılan toplantıda mahalle sorunları ve genel ziyaretlerde toplumdan gelen sorunları birebir belediye başkanı ile paylaşmak ve sorunların takipçisi olmak adına Belediye Başkanı Erdal Arıkan’ı makamında ziyaret etti.

Belediye Başkanı Erdal Arıkan ile yapılan görüşmede kentteki su, yol, parklar ve çocuk oyun alanları, otopark sorunları, çöp tesisi sorunu, engelli otobüs sorunu, köy ve kapalı semt pazarı, saray mahallesindeki yıkılan konut sorunları gibi birçok konuda görüşmeler yapıldı.

Mahalle Muhtarlarından gelen başta su sıkıntısı olmak üzere yeşil alan, çocuk oyun alanları, yaşlı insanların oturması için bankların yapılması, yol yapımı ve devlet hastanesi ile Kültür mahallesi birbirine bağlı köprünün yapılması gibi hususlar paylaşıldı.

Köy pazarı, kapalı semt pazarları, denetimlerinin sıklaştırılması, otopark sorunun giderilmesi, ahlak zabıta biriminin devreye sokulması, Şehirde olan aile parklarının gözden geçirilmesi konularının görüşüldüğü ziyarette karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Saray Mahallesindeki 590 konut kentsel dönüşüm kapsamında yıkılan konutlar hakkındaki sorunları Refik Alpaya Belediye Başkanı Erdal Arıkan’a dile getirdi.

Ziyarette, şehir merkezinin yol asfaltlamasının yapılması çöp tesisi sorunu ve şehir planlaması ile alakalı pek çok sorun ve sıkıntılar paylaşıldı. Ayrıca askeri bölgede ana yoldan mahalle bağlantısı olması. Engelliler için otobüs, kent merkezi taşımacılığı ve diğer sorunlar dile getirildi.

Görüşme sonrası yazılı açıklama yapan Alpaya, “Bizler Hüda par olarak her daim hemşerilerimizin yanında olmaya ve sorunları ile ilgilenmeye devam edeceğiz inşallah ve yine belediyenin bazı yerlerde yapmış oldukları yol genişliği ve asfaltlamadan dolayı başta belediye Başkanı ve ekibine teşekkür ediyoruz. Bizler yapılanları görmezlikten gelemeyiz, insanların rahat ve huzuru için kim ne yaparsa biz ona teşekkür ederiz ancak bunları yeterli bulmuyoruz, şehrimizin nefes alması ve yaşanılır bir İl olması için daha fazlasının yapılmasını istiyoruz” ifadelerini kaydetti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.