2066 okunma

Öğrenciler Elektronik Platformlardan Yararlanmalı

2022-2023 eğitim-öğretim yılı sene başı eğitim kurumları müdürler kurulu toplantısı yapıldı. Millî Eğitim Müdürü Halil Yücel başkanlığında yapılan toplantıya, müdürlük idarecileri ve okul müdürleri katıldı.

ABONE OL
Ağustos 31, 2022 16:37
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – 2021-2022 eğitim öğretim yılı değerlendirmesi ile başlayan toplantıda, LGS ve YKS verileri üzerinden il genelindeki başarı durumu ele alındı. Toplantıda konuşan Millî Eğitim Müdürü Halil Yücel, Bingöl’ün eğitimdeki başarısını her geçen yıl daha yukarıya taşıdığını belirterek, ‘her sene daha ileriye’ mottosuyla başarı seviyesini artırmak için kapsamlı çalışmalar yürütüldüğünü dile getirdi. Tüm okulların ders ders başarı analizlerinin yapıldığını ve bu analizler ışığında yapılabilecek çalışmalar üzerinde durulduğunu belirten Yücel, “Eğer yüreğimiz bir atar ise, arzu ettiğimiz başarıyı yakalar ve sorunlarımızı çözebiliriz” dedi.

Yeni eğitim öğretim yılına yönelik gerçekleştirilen hazırlıklara da değinen Yücel, okulların çevre temizliğinden, fiziki eksikliklerinin giderilmesine kadar, 12 Eylül tarihinden önce hazır olmasını istedi.

Bu konuda okul müdürlerinin gereken hassasiyeti göstermesini isteyen Yücel, ders kitapları ile birlikte bu yıl yardımcı kaynakların da öğrencilerin masasında hazır olacağının altını çizdi. Artık öğrencilerin başka bir kaynağa ihtiyaç duymadan Millî Eğitim Bakanlığınca sağlanan bu önemli imkândan faydalanacağını belirten Yücel, yardımcı kaynaklar ile birlikte Eğitim Bilişim Ağı (EBA) akademik destek dijital platformu ve zengin içeriklerin öğrencilerin istifadesine sunulduğu diğer bir platform olan Orta Öğretim Genel Müdürlüğü (OGM) Materyal dijital platformunun da etkin ve verimli bir şekilde kullanımının sağlanmasını istedi.

Öğrencilerin ihtiyaç duyacağı her türlü videolu ders anlatımı, kaynak, test ve benzeri eğitim imkânlarına bu dijital platformlar üzerinden ulaşabileceklerini belirten Yücel, “Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin bu platformlardan en iyi şekilde faydalanmalarını sağlayalım” dedi.

Yücel, sosyal, sportif ve kültürel faaliyetler, iş sağlığı ve güvenliği, büyük-küçük onarım çalışmaları, okul rehberlik faaliyetleri ve özel eğitim hizmetleri, DYK kursları, öğrenci devamlılığı ve okullaşma, Millî Eğitim Bakanlığınca yürütülen Matematik Seferberliği, okul öncesinin yaygınlaştırılması, PİGEP, Köy Yaşam Merkezleri, Geri Dönüşüm Kütüphaneleri, Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi ve Çevre Dostu 1000 Okul Projeleri ile halk eğitimi kursları, mesleki eğitimin geliştirilmesi, kariyer basamakları ve YÖGEP çalışmaları, kütüphanelerdeki kitap sayılarının artırılmasına yönelik çalışmalar, taşımalı eğitim ve yemek, okul müdürlerinin harcama yetkilisi olması ve okullara gönderilen ödeneklerin kullanımı, mesleki eğitim merkezlerine öğrenci kazandırılması konu başlıkları üzerinde değerlendirmelerde bulundu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

matadorbet