250 okunma

Umut Kervanından, Kırtasiye Yardımı Çağrısı

Bingöl Umut Kervanı, Eylül ayında başlayacak olan 2022-2023 yılı eğitim ve öğretim yılında yetim ve ihtiyaç sahibi öğrencilerin kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamak için hayırseverlere yardım çağrısında bulundu.

ABONE OL
Ağustos 21, 2022 22:08
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Birçok alanda yaptığı hayırlı faaliyetlerle adını sıkça duyuran Bingöl Umut Kervanı Derneği 2022-2023 yılı eğitim-öğretim sezonunda muhtaç öğrencilere kırtasiye yardımı için kolları sıvadı.

Dernek adına açıklamalarda bulunan Bingöl Umut Kervanı Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Refik Gönül, kırtasiye malzeme fiyatlarının yüksek olduğunu belirterek, buna bağlı olarak muhtaç aile başvuru sayılarında artış olduğunu söyledi.

KIRTASİYE PAKETİ 250 TL
Kırtasiye paketinde bir öğrenci için okul başlangıcında olması gereken her şeyin olduğunu belirten Gönül, kırtasiye paketi bedelinin 250 TL olduğunu ifade ederek, “İmkanlarımız kısıtlı ve başvuru sayıları çok fazla. Bu konuda hayırsever vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz” dedi.

BAŞVURU SAYISINDA ARTIŞ VAR
Ekonomik koşullar nedeniyle başvurularda artış olduğunu kaydeden Gönül, “Bingöl Umut Kervanı Derneği olarak geleneksel hale getirdiğimiz kırtasiye yardımlarımızı inşallah 2022-2023 yılı eğitim öğretim sezonunda da öğrencilerimize ve muhtaç olan ailelerimize dağıtımımızı yapacağız. Bu yıl imkânlarımız kısıtlı, biraz da ekonomik sebeplerden dolayı başvuruda bulunan ailelerin sayısı gittikçe çoğalmaktadır. Öğrencilerimiz; kırtasiyeye yönelik kalem, defter silgi şeklide isteklerini sıralamaktalar. Bizlerde Bingöl Umut Kervanı Derneği olarak hayırsever kardeşlerimizden bağışlarımızı aldık. Cenabı Allah nasip ederse en kısa sürede bu ailelerimizin çocuklarına bu kırtasiye yardımlarımızı ulaştıracağız” diye konuştu.

İMKANLAR ÖLÇÜSÜNDE YARDIMLARIMIZ ULAŞTIRILIYOR
Yardım faaliyetleri sırasında yaşadıkları bir anekdotu paylaşan Gönül, “Bir ailemizi ziyaret ederken, bir çocuğa sorduk, sen ne istiyorsun, bir isteğin var mı? diye sorduğumuzda, çocuk bize dönüp; “Ben kalem, defter, ayakkabı istiyorum, başka bir şey istemiyorum” demişti. Bazı çocuklar bilgisayar, tablet isterken bu çocuğumuz isteklerini sadece bu şekilde sıraladı. Siz hayırsever kardeşlerimizin sayesinde inşallah bu kardeşlerimizin sıkıntılarını gidermek niyetindeyiz. İlimizde bu yıl derneğimize başvurularda epey bir rağbet var. Bizler de kısıtlı imkânlarla mücadelemize devam ediyoruz. İnşallah elimizden geldikçe bu yetim ve mağdur çocuklarımıza kırtasiye malzemelerini ulaştıracağız” ifadelerini kullandı.

KIRTASİYE YARDIMI ALAN ÇOCUKLAR ÇOK MUTLU OLUYORLAR
Gönül, “Burada şunu da söylemek istiyorum, çoğunlukla yardım ettiğimiz ailelerin çocukları yardımlarını alırken mutlu olarak gidiyorlar. Fakat kırtasiye yardımı alan ailelerin çocukları daha da mutlu oluyorlar. En azında onlar da elleri boş olarak gitmiyorlar. Daha farklı bir durumda ve havada geçiyor. Kırtasiye paketimiz 250 TL’dir. Bir öğrencimizin okula başlarken lazım olacak her malzeme bu paketin içinde yer almaktadır. Kırtasiye paketi içerisinde; okul çantası, okul defteri, suluk, boya çeşitleri gibi kırtasiye malzemeleri bulunmaktadır. Katkı sunmak isteyen herkesi davet ediyoruz, küçük büyük demeden bir kalem, bir silgi de olsa katkılarınızı bekliyoruz. Allah razı olsun “ şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

matadorbet