464 okunma

Ali Babacan: TRT’nin Propaganda Makinesi!

Ali Babacan, DEVA Partisi'nin İzmir'de düzenlediği basın toplantısında TRT'nin yayın politikasını eleştirdi.

ABONE OL
Mart 15, 2024 10:41
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Babacan, TRT’nin iktidarın propaganda aracı haline geldiğini belirterek, DEVA Partisi’nin kurulmasından bu yana TRT’de yeterli sürenin ayrılmadığını ve yapılan yayınların genellikle negatif olduğunu ifade etti. Ayrıca, TRT’nin tüm siyasi partilere adil bir şekilde görünürlük sağlaması ve haberlerini tarafsız bir şekilde sunması gerektiğini vurguladı.

Kamu kuruluşlarında tarafsızlık ve bağımsızlık kalmadığını dile getiren Babacan, partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayıyla birlikte TRT önüne siyah çelenk bırakarak tarafsız yayın talebinde bulunduklarını belirtti.

Ülkeyi yönetenlerin hukuka ve sürekliliğe saygı göstermesi gerektiğini vurgulayan Babacan, mevcut iktidarın hukuk tanımadığını ve Anayasa’yı ihlal ettiğini savundu.

Adaylarının büyük bir çoğunluğunun kadın olmasına da değinen Babacan, bu durumun İzmir’de bir rekora işaret ettiğini ve partilerinin yüksek bir kadın temsilini sahaya yansıttığını ifade etti.

Babacan, gençlik döneminde Türkiye’nin ekonomi bakanlığını yaptığını ve tecrübesiz olarak eleştirilmesine rağmen Türkiye’nin ekonomisinin parlak bir dönem geçirdiğini belirtti. Irkçılık ve kimlik siyaseti yapmadıklarını, siyaset tarzlarında kavga olmadığını ve Türkiye’nin her kesiminin sempatisini kazanmış bir parti olduklarını söyledi.

Son olarak, bir gazetecinin maden ocaklarında yapılan kamulaştırma kararının ardından iptal edilmesiyle ilgili soruya cevap veren Babacan, bu kararın keyfi olduğunu ve gelecekte benzer bir kararın tekrar alınmasının garantisi olmadığını belirtti. Babacan ayrıca, sokaklarda yapılan harcamaların ülkenin cari açığını artırdığını ve DEVA Partisi’nin kendi imkanlarıyla ve bağışlarla kampanya yürüttüğünü vurguladı. [BGHA]

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.