617 okunma

Bingöl Sivil Toplum Dayanışma Platformu Kuruldu

Bingöl'de faaliyet yürüten yaklaşık 50 sivil toplum kuruluşu "Bingöl için fikrim var" sloganıyla bir araya gelerek, Bingöl Sivil Toplum Dayanışma Platformu oluşturdu.

ABONE OL
Ekim 3, 2022 05:49
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Bingöl’ün sorunlarına katkı sunmak için bir araya gelen sivil toplum kuruluşları, platform kurdu. “Bingöl için fikrim var” sloganıyla oluşturulan Bingöl Sivil Toplum Dayanışma Platformu’nun tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda, Platformun Sözcülüğüne Seyfan Der Başkanı Orhan Açıkbaş, Sekreterliğine Çavuşlar Derneği Başkanı Ahmet Kerey seçildi.

STK`ların bir araya gelmesinin önemine vurgu yapan Açıkbaş, platform vesilesiyle seslerinin daha gür çıkacağını belirterek, Bingöl’ün sosyal, kültürel ve toplumsal sorunlarına daha etkili çözümler bulabileceklerini söyledi.

-“BİR İTFAİYECİ MİSALİ YANGINI SÖNDÜRMELİYİZ”

Platformun amacı ve faaliyet alanları hakkında bilgi veren Açıkbaş, “Her gün gelişen büyüyen şehrimizin daha yaşanabilir bir hale gelmesi için sivil toplum örgütlerinin bir araya gelmesi ilimizin sorun ve sıkıntılarını çözmek adına önemlidir. İlin sorunlarına katkı sunmak isteyen diğer paydaşlarımız ile işbirliği halinde sorun ve sıkıntıları ortak akılla çözüme kavuşturmak adına hareket edilecektir. Ortak amacımız ilimizin her mahallesi, her ilçesi, her köyü ayırt etmeksizin bir bütün çalışarak örnek bir il olmasıdır. Kardeşlik iklimi içerisinde huzurlu ve mutlu bir şekilde yaşama arzumuz var. Bunu gerçekleştirmek adına en birinci vazifemiz istişare ve çözüm diyalogu olacaktır. Bizler adeta bir itfaiyeci misali nerede duman varsa aidiyetine, mesleğine meşrebine etnik kimliğine bakılmaksızın o yangını söndürmeliyiz” dedi.

-“BİNGÖL İÇİN BİR FİKRİM VAR” DİYEN HER KESİN DESTEKLERİNİ BEKLERİZ”

Sosyal ekonomik alanlarda kadın, çocuk, engelli, genç ve yaşlıların hayat standartlarının yükseltilmesi için çalışmalar yapacaklarını aktaran Açıkbaş, karşılaşılan sorun tespitlerin yanı sıra şehrin sosyolojik ve fiziksel gibi her bir konu ile alakalı toplum içerisinde varlık gösteren uzman kişiler ve kurumlarla ortak çalışmalar yapacaklarını kaydetti.

Açıkbaş, “İlimiz ve ilçelimizdeki STK’ların bir araya gelerek yaşadığımız memleketimiz için ideallaerin gerçekleşmesi ve şehrin gerçekleri olan bu oluşumların bir dayanışma içerisinde bir araya gelme fikri hasıl olmuş ve ortak istişareler sonucunda toplumların ortak paydaları olan STK’ların bir arada olması faydalı ve gerekli görülmüştür. İldeki STK’ların bileşenleri ile birlikte varlık gösterip insiyatif alması önemlidir. Bu gaye ve amaçlarla memleketimiz gerçeğimiz Olan Bingöl’ümüz için kutlu bir yola çıkma kararı alınmıştır. Bu oluşumun belirlenen amaç ve hedeflerine ulaşması için Bingöl Sivil Toplum Dayanışma Platformu’na “Bingöl için bir fikrim var” diyen her kesin desteklerini bekleriz” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.