359 okunma

Fatih Erbakan, Bingöl’e Geliyor

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin 2. Olağan İl Kongresine katılmak üzere Bingöl’e gelecek.

ABONE OL
Ekim 12, 2022 18:46
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Yeniden Refah Partisi Bingöl 2. Olağan İl Kongresi 14 Ekim Cuma günü Bingöl Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleştirilecek. Kongreye, Genel Başkanı Fatih Erbakan’da katılacak. Yeniden Refah Partisi Bingöl İl Başkanlığından yapılan açıklamayla tüm vatandaşlar kongreye davet edildi.

Yeniden Refah Partisi Bingöl İl Başkanı Mahfuz Arslan, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“İl kongremize hemşerilerimizi davet eder katılımları bizleri onurlandıracaktır, katılımlarınızdan ötürü şahsım ve partim adına şimdiden teşekkür ederim. Maziye Ati olan Yeniden Refah Partimizin keza bir Erbakan soyadı ile yürüyüşüne devam etmesi değerli ve anlamlıdır.

Batı medeniyetinden tekniği, doğu medeniyetinden düşünce derinliği alarak yeniden medeniyetimizin hayalini kuran, inşa ve ihyası için Cihad eden liderlere, Erbakan’lar (Necmeddin-Fatih) denir.

28 Şubat 1997’de yapılan Millî Güvenlik Kurulu toplantısı sonucunda alınan kararlarla, dönemin Başbakanı Necmettin Erbakan’ın istifasına ve REFAHYOL hükümetinin dağılmasına yol açan süreç ile , ‘Bin yıl sürecek denilerek milletin maddi-manevi değerlerini, silindirle ezmeye azimli azgın azınlığın zulümleri, ancak bin gün sürdü. Medeniyetimizin hayalini kuran inananlar olarak hamd olsun. Tarihin çöplüğünde debelenen darbeci zihniyete, özenenlere, ders ve dert olsun’ diyorum.

İnancından dolayı görevini kaybeden babamın mücadele azmi bize de ilham kaynağı oldu. 1984 yılında Refah partisi kurulunca Babam Solhan‘dan il genel meclisi üyesi seçildi. Doğal olarak bizimde bugün mensubu olmaktan gurur duyduğum, Refah partisine aidiyetimiz başladı. Aslında 80 öncesinde faaliyeti olan MTTB (Milli Türk Talebe Birliği) ile siyaset kuramı ile ilk temasım olmuştur. Ama MGV-AGD de çalışmalarımız kültürel ve siyasi zihin inşamıza yol açtı. Aslında bu durum siyasi iklimimizi besledi. 1994 yılında Refah partisi il yönetimine seçildim, yönetimdeki faaliyetlerim Refah Partisi kapatılınca kadar devam etti. Akabinde yeni kurulan Fazilet Partisinde il ikinci başkanı olarak görev aldım. Fazilet Partisinde ikinci siyasi yürüyüşümüze partimiz kapanıncaya kadar devam etti. Erbakan hocamızın vefatından sonra bu defa Adalet Kalkınma Partisinde il Demokrasi ve Hakem heyetinde üç yıl süreyle çalışma yaptım. Genel Başkanımız Sayın Dr. Fatih Erbakan’ın bayrağı devralması ve tüm Milli görüş camiasını Yeniden Refah Partisi bayrağı altında toplanmaya davet etmesi üzerine sorumluluk bilinciyle yerimizi aldık.

Bingöl il Başkanı olarak hizmet etmekteyim. Neden Refah partisi sanırım bunun en önemli nedeni o yıllarda bizim gibi inancından dolayı ötekileştirilmek istenen çoğunluğun sesini duyan, sahip çıkan ve çözüm sunan tek samimi partinin Refah partisi ve onun onursal Başkanı Necmettin Erbakan olmasıdır. Zaten zaman bizi haklı çıkardı. İnanç mağdurları iktidara taşındı zaruretin önündeki engeller birer birer aşıldı. Tabi rant çevrelerini bu durum tedirgin etti. 28 Şubatlarla hareketin önünü kesmeye çalıştılar. Başaramadılar ama bu süreçte ülkeye büyük zarar verdiler. Adil düzenin yeniden inşası ile gerçek huzurun gelebileceği günümüzde kendini hissettiriyor. Halkımız bir yandan ekonomik sıkıntılar ile uğraşken diğer yanda kutuplaşmanın doğurduğu iç huzursuzluğu yaşamaktadır. Tamda bu ortamda Refah partisinin huzur iklimine ihtiyaç var. Tabi ki rahmetli Erbakan Hocamızı en iyi tanıyan onun Misyonu ve vizyonunu bilen hakiki varis ve mirasçısı Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ın önümüzde yürüyor olması Adil düzenin tesisi için büyük bir fırsattır.

Bu nedenle dün olduğu gibi bugün de aziz milletimizin huzuru için çalışma arzusu en büyük motivasyon kaynağımızdır.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.