578 okunma

HÜDA-PAR Bingöl il teşkilatı Bingöl Devlet Hastanesi başhekimliğine ziyarette bulundu

Hastane ziyaretinde HÜDA PAR İl başkanı Refik Alpaya ile Bingöl devlet hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Ramazan Gengörü ile karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

ABONE OL
Ağustos 16, 2022 11:56
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – HÜDA PAR heyeti hastane başhekimi Gengörü ile Onkoloji bölümünün açılması, doktor sorunu, randevu, hastanedeki muayene konuları ve öne çıkan sorunlar hakkında görüş alışverişi yapıldı.

Alpaya, Onkoloji bölümü için önceden Sağlık Müdürlüğü ve hastane başhekimi ziyaret ettiklerini ve bu konuyu dile getirip sosyal medyada etki ve yetki sahiplerine çağrıda bulunduklarını dile getirdiklerini söyledi.

“Onkoloji bölümü hizmeti güzel ancak halkımız kemoterapi hususunda çevre illere gitmek zorunda kalıyor”

Yapılan hizmetlere teşekkür edip hizmet bekleyen farklı alanlar hakkında açıklamalarda bulunan Alpaya, “İster çağrımızın etkisi olsun ister olmasın yetkililerin özverili uğraşları neticesinde onkoloji bölümünün açıldığı ve tedaviye başladı. İl sağlık müdürüne, hastane başhekimi ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ancak kemoterapi vb hususlarda halen de pek çok vatandaşımız çevre illerine gitmek zorunda kalıyor. “dedi.

“Ağır hastalar için özel bina tesis edilmelidir”

Alpaya, “Ağır hastalar için özel bir binanın tahsis edilmesi gerektiğini ve gerekli cihazların temin edilmesinin dışa bağımlılığı tamamen öne geçmesi hususunda ivedilikle yerine getirilmelidir. Halktan dışarıya giden hasta ve yakınları maddi ve manevi yönden sıkıntılar çekiyor. Yetkiler bunu düşünerek adım atılmalıdır. Toplumun menfaatini kendi menfaatimizin önüne almalıyız.” ifadelerine yer verdi.

“Bingöl’lü doktor ve hemşirelerin memleketlerini tercih etmeleri çağrısında bulunuyoruz”

Görüşmede doktor eksikliğinin de olduğunu dolayısıyla randevu ve muayene konusunda sıkıntıların çekildiğini dile getiren Alpaya, “Özellikle çözüm odaklı aile hekimlerinin teçhizat konusunda güçlendirilmesi ve acil olmayan hastaların sağlık ocaklarında tedavilerin yapılması başka yerlerde görev yapan doktor ve hemşerilerimizin gönüllü olarak Bingöl’ü tercih etmeleri, ilimizde sağlık konusunda rahatlanabilirler. Ayrıca gerek doktorlarımızın gerek hastane çalışanları çalışan memurların ve muayene giden vatandaşlarımız karşılıklı anlayış içerisinde tedavileri sağlıklı bir şekilde yapılması gerekir. Bunlara dikkat edilirse randevu konusunda ciddi sıkıntılar olmaz.” dedi.  

Alpay’a son olarak, “İnsan sağlığı söz konusu olunca herkesin ciddi anlamda dikkat edilmesi gerektiğini aksi takdirde ahirete hesabının ağır olacağı unutulmamalıdır” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.