362 okunma

Kovalar: Yamaç Yolunda Aylardır Çalışma Yok

DEVA Partisi Bingöl İl Başkanı Mikail Kovalar, heyelan nedeniyle kapanan Yamaç yolunda aylardır çalışma yapılmadığını söyledi.

ABONE OL
Ekim 12, 2022 05:45
1

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Bingöl merkeze bağlı Yamaç Köy yolu yaklaşık dört ay önce yaşanan heyelan nedeniyle ulaşıma kapandı. Yedi köye ulaşımı sağlayan yolun tekrardan ulaşıma açılması için ilgili kurumlara başvurduklarını söyleyen bölge sakinleri, yolun tekrardan ulaşıma açılmasını istedi. Heyelan nedeniyle ulaşıma kapanan yol; yerel basın, siyasi parti temsilcileri ve bölge sakinlerinin açıklamalarıyla kamuoyu gündemine taşınmıştı.

Bölge sakinleri yolun tekrar ulaşıma açılması için basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına, kapanan köy yolunu gündeme taşıyan isimler arasında yer alan DEVA Partisi Bingöl İl Başkanı Mikail Kovalar da katıldı. Kapanan köy yolunun yanı sıra bölgede yaşanan diğer problemleri de gündeme getiren Kovalar, Yamaç YİBO’nun boşaltıldığını ve öğrencilerin Güveçli Köyünde eğitim gördüğünü söyledi. Kovalar, fiziki olarak yetersiz kalan okulda öğrencilerin bodrum katında eğitim gördüklerini söyledi.

“HERHANGİ BİR ÇALIŞMA OLMADIĞINI ÖĞRENDİK”

DEVA Partisi Bingöl İl Başkanı Mikail Kovalar’ın kendi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamalar şöyle:

“Bingöl/Yamaç köyünde yaşanan heyelan nedeniyle köy yolunun ulaşıma kapanmasından 2 ay sonra yani 12 Ağustos 2022 tarihinde çöken yolu yerinde inceleyip ilgili kurum ve kuruluşlara yaşanan mağduriyetin çözülmesi konusunda bir çağrıda bulunmuştuk. Yaptığımız çağrının üzerinden 2 ay, yolun ulaşıma kapanmasının ardından ise 4 ay gibi uzun bir süre geçti. Bölge halkı iktidar partisinin temsilcilerine defalarca gitmesine ve sorunlarının çözülmesi konusunda ricada bulunmasına rağmen herhangi bir çalışma olmadığını öğrendik. Bugün bölge köylerinin bir araya gelerek yaptıkları basın açıklamasına bizleri de davet etmeleri bizleri onurlandırmıştır. Siyaseti şahsi beklentiler ötesinde toplumun hayat şartlarını ve yaşam koşullarını kolaylaştırma adına yapılınca ne kadar kıymetli olduğuna şahit olduk. Ulaşıma kapanan yolun açılması ve 7 köye ulaşım sorununun çözüme kavuşturulması için yapılan mücadele devam ederken Yamaç köyümüzde başka bir sorunla karşılaşmak bizleri derinden üzmüştür.”

‘ÖĞRENCİLER, OKULUN BODRUM KATINDA EĞİTİM GÖRÜYOR’

“Yamaç YİBO’nun boşaltılıp bölge köylerinde eğitim çağında olan çocuklarımızın Güveçli köyüne giderek eğitim aldıklarını öğrendik. Bölge halkı, çocuklarının eğitim gördüğü okulun fiziki yapısının uygun olmadığını ve okulun bodrum katında eğitim aldıklarını ilettiler. 20 yıldır sürekli yol, okul, hastane, üniversite vb. hizmetleri yaptık diye övünen iktidar partisine bölge halkımız adına sesleniyorum. Sadece seçim dönemlerinde oy toplamak için gittiğiniz bölge köylerinde yaşayan halkımızın sorun ve sıkıntılarının olup olmadığını öğrenmeniz için sizi yamaç bölgesinde olan köylerimizi ziyaret etmeye davet ediyorum.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.