380 okunma

Okullar Yeni Döneme Hazırlanıyor

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel; “2022-2023 eğitim öğretim yılında bakım ve onarımı devam eden okullarımızı ilk ders zilinin çalacağı güne kadar hazır hale getireceğiz.”

ABONE OL
Ağustos 24, 2022 21:37
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Bingöl’de 2022-2023 eğitim-öğretim yılı hazırlıkları devam ederken, Temel Eğitimde ‘10 Bin Okul ve Çevre Dostu Bin Okul’ Projesi kapsamında okullarda boya, tadilat, temizlik ve peyzaj çalışmaları aralıksız sürüyor.

2022-2023 eğitim-öğretim yılı hazırlıkları kapsamında okullarda tadilat çalışmaları devam ediyor. Yeni eğitim öğretim dönemi başlamadan tadilat çalışmalarının bitirilebilmesi için İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel çalışmaları yakından takip ediyor.

Millî Eğitim Bakanlığının açıkladığı takvime göre 5 Eylül Pazartesi günü itibariyle başlayacak yeni eğitim-öğretim dönemi öncesi okullardaki çalışmalar titizlikle sürdürülüyor. İlk olarak okul öncesi eğitim ile ilkokul 1. sınıfa başlayacak öğrenciler için dersler verilecek, ardından 12 Eylül’de tüm öğrenciler için okullarda ders zili çalacak.

Çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulunan Yücel, “Bilindiği gibi Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen ve ülke genelinde uygulanan Temel Eğitimde 10 Bin Okul ve Çevre Dostu Bin Okul Projelerinin çalışmaları tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de devam etmektedir. Söz konusu projeler kapsamında okullarımızda tamir, tadilat ve yenileme ihtiyaçları belirlenmiş, bu ihtiyaçlar doğrultusunda hazırlanan projeler, ihale süreçlerinin sonuçlanması ve akademik yılın tamamlanmasının ardından yapımları hemen başlamıştır. Bunun yanı sıra şuana kadar Müdürlüğümüz tarafından yenileme, onarım ve bakım çalışmaları devam etmekte. 2022-2023 eğitim öğretim yılında bakım ve onarımı devam eden okullarımızı ilk ders zilinin çalacağı güne kadar hazır hale getireceğiz.” İfadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

matadorbet